13 Niedziela zwykła 2023

1. Niedziela – pierwsza niedziela miesiąca lipca, składka na cele diecezjalne.
  2. Poniedziałek – Św. Tomasza Apostoła.
  3. Wtorek – .
  4. Środa – o 18.00 Nowenna do MBN Pomocy, okazja do spowiedzi przed pierwszym piątkiem dla dzieci od 17.00.
  5. Czwartek – Bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziew., pierwszy czwartek miesiąca, dzień pamięci modlitewnej o powołania i za powołanych do Służby Bożej, Patronalne Święto Apostolstwa Chorych, okazja do spowiedzi przed pierwszym piątkiem dla młodzieży od 17.00.
  6. Piątek – wyjazd do chorych od 8.00 – pojedzie jeden ksiądz najpierw na Graniczną potem ok. 9.30 a Tęczową i Bocheńską, okazja do spowiedzi z racji pierwszego piątku dla starszych od 17.00.
  7. Sobota – Św. Jana z Dukli, prezb.
  8. Niedziela – druga niedziela miesiąca, zmiany tajemnic różańcowych, składka na cele parafialne.
  9. Na terenie placu kościelnego zostały posadzone lipy zgodnie z decyzją Dendrologa, Konserwatora Zabytków i Wydziału Ochrony Środowiska w Urzędzie Miasta Brzesko. Tym samym został wypełniony warunek postawiony przez powyższe urzędy. Nasadzona lipa to Pallida – lipa holenderska, odmiana drzewa liściastego należącego do rodziny ślazowatych, dawniej zaliczanego do rodziny lipowatych. Jest to mieszaniec międzygatunkowy, powstały ze skrzyżowania lipy drobnolistnej z lipą szerokolistną, dzięki czemu posiada cechy obu tych gatunków. Jest zwana również lipą królewską, szczególnie rozpowszechniona w Europie Zachodniej. Koszt lip, palików i taśmy mocującej wyniósł 5209.00 zł. Dziękuję też za ich posadzenie panom: Włodzimierzowi Bagińskiemu, Aleksandrowi Tota i Janowi Zgraja. Dziękuję za użyczenie koparki panu Grzegorzowi Zgraja. Bóg zapłać.
  1. Został też przywieziony kolejny, trzeci już krzyż po renowacji (jeden jest w przedsionku od strony południowej, o charakterze ludowym, drugi – ten najcenniejszy – na tęczy i ten trzeci gdzieś, którego sam wizerunek może pochodzić z początku XX wieku, choć na samym krzyżu – drzewcu są ślady świadczące, że może byś ono starsze i były na nim mocowane inne wizerunki. Koszt renowacji tego krzyża to 800,00 zł. Jest jeszcze w renowacji XVII – XVIII – wieczny, ten który wcześniej wisiał na tęczy, on jest mocno zjedzony przez drewnojady. Prace konserwatorskie przy nim trwają a termin ukończenia jego renowacji to początek sierpnia.
  2. Ogłoszenie od Zakładu Kominiarskiego
  3. Zachęcamy do czytelnictwa: „Gościa Niedzielnego”.
  4. Książki misyjne: można nabyć w zakrystii.