10 Niedziela Zwykła

  1. Niedziela – druga niedziela miesiąca, rano zmiany tajemnic różańcowych, o 11.00 msza dla dzieci, składka na cele parafialne
  2. Poniedziałek – bł. Romana Sitki, prezb. i Towarzyszy, męcz.
  3. Wtorek – św. Antoniego z Padwy, prezb. i dok. Kośc.
  4. Środa – bł. Michała Kozala, bpa i męcz.
  5. Czwartek – zakończenie Oktawy Bożego Ciała, błogosławieństwo wianków oraz błogosławieństwo dzieci.
  6. Piątek – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze o 6.30 i 18.00. Po tej mszy będzie też procesja eucharystyczna. Będzie to też Dzień Modlitw o Świętość Życia Kapłańskiego, w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania mięsa.
  7. Sobota – Niepokalanego serca Najświętszej Maryi Panny.
  8. Niedziela – trzecia niedziela czerwca, Diecezjalne święto Rodziny, komunikat Biskupa Tarnowskiego /czytaj niżej/, zbiórka do puszek na UP JPII.
  9. Zachęcamy do czytelnictwa: „Gościa Niedzielnego”.
  10. Książki misyjne: można nabyć w zakrystii.

Komunikat na Diecezjalne Święto Rodziny 2023

 

Drodzy Diecezjanie!

 

Pilna konieczność wzmacniania kondycji małżeństw i rodzin dostrzegalna jest obecnie w szerokim obszarze działań społecznych i religijnych. Diecezja tarnowska podejmuje w tym zakresie różnorakie wysiłki, wychodzi naprzeciw każdej wspólnocie małżeńskiej i rodzinnej, niosąc zwłaszcza umocnienie, które płynie od samego Jezusa Chrystusa przez słowo Boże, sakramenty i codzienną troskę duszpasterską.  

Diecezjalne Święto Rodziny, które przeżywany co roku, jest czasem osobistego zaproszenia Boga do kształtowania relacji rodzinnych „na wzór Chrystusa” oraz dniem radości ze wspólnego spotkania. Serdecznie zapraszam Was do Starego Sącza na obchody tego święta w niedzielę 18 czerwca br. Rozpoczniemy o godz. 10.30 od modlitwy różańcowej w intencji rodzin. Następnie na Ołtarzu Papieskim będzie celebrowana Msza święta, transmitowana przez diecezjalne radio RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz. Zachęcam też do przybycia w strojach regionalnych, ażeby podkreślić poprzez to piękno tradycji i różnorodność lokalnych kultur a zarazem trwanie w jednym Chrystusowym Kościele.

Po zakończeniu Mszy świętej gospodarze Domu Rekolekcyjnego „Opoka” zapraszają na rodzinne piknikowanie przy muzyce i z licznymi atrakcjami dla dzieci. Diecezjalne Święto Rodziny zakończy się Eucharystią sprawowaną o godz. 16.00 w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Pasierbcu w intencji małżeństw starających się o potomstwo.

 

Z pasterskim błogosławieństwem

 

  † Andrzej Jeż

BISKUP TARNOWSKI

 

 

Zarządzenie:

Tarnów, 06.06.2023.

Nasz znak: OC – 2/28/23

Komunikat Biskupa Tarnowskiego należy odczytać wiernym w ramach ogłoszeń duszpasterskich w niedzielę 11 czerwca br., we wszystkich kościołach i kaplicach diecezji tarnowskiej.

     † Stanisław Salaterski

                                                                            WIKARIUSZ  GENERALNY