1 Niedziela Wielkiego Postu 23

1. Niedziela – pierwsza niedziela Wielkiego Postu, po sumie o godz. 12.00 – Kalwaryjska Droga Krzyżowa. Gorzkie żale o 15.00 i bezpośrednio po nich msza św. Składka na gorzkich żalach na kwiaty do Bożego Grobu. Na zewnątrz kościoła zbiórka do puszek na zorganizowanie akcji: „Paczka dla Ukrainy”, by za pozyskane pieniądze wzorem ubiegłego roku, zakupić potrzebne produkty.
  2. Poniedziałek –
  4. Środa – Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, od 16.30 okazja do spowiedzi dla dzieci przed pierwszym piątkiem.
  5. Czwartek – pierwszy czwartek miesiąca, dzień modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne, od 16.30 okazja do spowiedzi dla młodzieży przed pierwszym piątkiem. Na mszę św. na godz. 17.00 zapraszamy kandydatów do bierzmowania wraz z rodzicami.
  6. Piątek – wyjazd do chorych od 8.00. O godz. 16.00 droga krzyżowa dla dzieci, o 17.00 droga krzyżowa dla starszych i po niej msza św., o 19.00 droga krzyżowa dla młodzieży. Od 16.00 okazja do spowiedzi dla starszych z racji pierwszego piątku.
  7. Sobota – św. Kazimierza, królewicza, pierwsza sobota miesiąca.
  8. Niedziela – druga niedziela Wielkiego Postu a pierwsza niedziela miesiąca, a więc składka na tacę na cele diecezjalne. Będzie to też Dzień modlitwy i solidarności z misjonarzami, dlatego będzie też zbiórka do puszek na Ogólnopolski Fundusz Misyjny. Po sumie o godz. 12.00 Kalwaryjska Droga Krzyżowa, gorzkie żale o 15.00 i bezpośrednio po nich msza św.
  9. W minionym tygodniu był pogrzeb śp. + Wojciecha Sowy – od uczestników pogrzebu będzie 6 mszy św.
  10. Przypominamy, że w parafii św. Jakuba Apostoła w Brzesku od 3 do 5 marca będzie KATECHIZACJA PRZEDMAŁŻEŃSKA połączonej z dniem skupienia. Zapisy drogą elektroniczną przez formularz umieszczony na stronie parafii Brzesko.
  11. Ogłoszenie o rekrutacji do przedszkola.
  12. Ogłoszenie o podatkach. Nakazy płatnicze za podatek rolny i podatek od nieruchomości można odbierać w Domu Ludowym w dniach: 26.02 w godz. 8:00 – 12:30; 27:02 w godz. 17:00 – 19:00; dodatkowo: 28.02 w godz. 17:00 – 19:00. W powyższych terminach będzie także możliwość opłacenia należności. Adrian Zaleśny – sołtys.
  13. Zachęcamy do czytelnictwa: Gościa Niedzielnego.