ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO – 2022

 

 1. Komunikat Biskupa Tarnowskiego. CZTAJ NIŻEJ
 2. Niedziela – Święto Chrztu Pańskiego, druga niedziela stycznia, rano zmiany tajemnic różańcowych, o 11.00 msza z kazaniem dla dzieci, składka na potrzeby parafialne.  
 3. Poniedziałek – .
 4. Wtorek – .
 5. Środa – Nowenna i msza św. o 17.00. Po mszy, a więc o godz. 17.00 zebranie Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Zmarła + Kazimierz Klimek, z ul. św. Bartłomieja, terminu pogrzebu jeszcze nie ustalono.
 6. Czwartek – .
 7. Piątek – Koronka do bożego Miłosierdzia i msza św. o 17.00.
 8. Sobota – .
 9. Niedziela – druga niedziela zwykła. Po mszy o 9.00, a wić od 10.00 do 11.00 zapraszamy na śpiew kolęd, program powtórzony 2 stycznia. Różaniec proszę odmówić prywatnie.
 10. Na stronie internetowej są do wglądu terminy mszy św. które odprawiał będzie Ks. Karol Żuraw w Hiszpanii za zmarłych: + Zuzannę Put, + Stanisława Kazka, i + Józefa Całkę, oraz terminy mszy św. które odprawiał będzie Ks. Stanisław Winiarski na Ukrainie za zmarłych: + Władysławę Put, + Annę Gargula, + Włodzimierza Nalepkę, + Marię Grzesik, + Włodzimierza Rzenno.
 11. W zakrystii są kalendarze RDN-u.
 12. W tym tygodniu ciąg dalszy wizytacji duszpasterskiej. Przypominamy, że widomym znakiem życzenia sobie kolędy będą otwarte drzwi domu, co będzie znaczyło, że życzymy sobie kolędę. Jeżeli w którymś domu np. jest kwarantanna to zrozumiałe jest, że dom będzie zamknięty. Jeżeli z jakiegoś powodu nie chcemy kolędy, bo np. boimy się możliwości przeniesienia zakażenia, to również dom będzie zamknięty. Jeżeli zaistnieje też inna okoliczność, to proszę bez wahania dom zamknąć. Nie będziemy mieli z tego powodu żadnych wątpliwości ani komentarzy. Pójdzie tylko sam ksiądz. Porządek wizyty następujący: wejście kapłana, pokropienie wodą święconą, modlitwa błogosławieństwa, ewentualne poświęcenia, krótka rozmowa z domownikami bez zbędnych przedłużań. Darujmy sobie też posiłki. Z kościoła będzie możliwość zabrania wody do pokropienia domu.    
 13. Porządek odwiedzin w tym tygodniu:

Poniedziałek od 14.00 – ul. Tęczowa od P. Cieśli do P. Kałuży – 2 księży z dwóch stron.

Wtorek od 14.00 – ul. Tęczowa od P. Krystyny Grzesik do P. Cecylii Schmidt – dwóch księży z dwóch stron.

Środa od 14,00 – (z ewentualną przerwą na Mszę wieczorną) ul Tęczowa od rodz Ruszajów w stronę sklepu – dwóch księży z dwóch stron

Czwartek od 14.00 ul Tęczowa od Pani Tota do P. Stanisława Gicali

Piątek od 14.00 – ul. Bocheńska od sklepu do rodziny Paciaków tylko jeden ks.  

Sobota od 9.00 – ul Jodłowa od strony północnej i ul. Bocheńska od Władysława Sowy do pani Teresy Ćwik

 1. Zachęcamy do czytelnictwa Gościa Niedzielnego.

Komunikat Biskupa Tarnowskiego

zapraszający na XI Forum Formacyjne

 

 

Drodzy Diecezjanie!

 

Pokój Wam” – te słowa wypowiada Chrystus w dniu Zmartwychwstania do zatrwożonych o swoje życie i przyszłość uczniów zgromadzonych w Wieczerniku.  Nam również przyszło żyć w czasach, które rodzą wiele obaw i lęków. Podejmujemy jednak ciągle, również w ramach trwającego V Synodu, wysiłek wsłuchiwania się w głos Ducha Świętego, który prowadzi wspólnotę Kościoła przez dzieje.

            Dogodną okazją pomagającą otworzyć się na działanie Ducha Świętego będzie XI Forum Formacyjne, które odbędzie się w Tarnowie w Arenie „Jaskółka” w dniach od 29 do 30 stycznia br. Pragniemy, aby był to czas zasłuchania w słowo Boże, czas wspólnej modlitwy i wołania o dar Ducha Świętego, ażeby dopomagał nam budować Kościół na wzór Chrystusa.

Z wiadomych względów nie możemy spotkać się wszyscy, ale pragnę zaprosić na to wydarzenie przedstawicieli każdej wspólnoty parafialnej. Spotkanie Jezusa z uczniami przeżywającymi kryzys skończyło się ich posłaniem z misją głoszenia Jezusa w świecie. Spotkanie ze Zmartwychwstałym dało uczniom taką moc, iż doświadczenie kryzysu stało się przestrzenią wielkiego Bożego działania. Oby doświadczenie uczniów z Wieczernika stało się także doświadczeniem Kościoła tarnowskiego.

Zapisy do udziału w XI Forum Formacyjnym odbywają się przez stronę internetową, zaś szczegółowe informacje zamieszczone są na plakatach rozesłanych do parafii.

           

Z pasterskim błogosławieństwem i darem modlitwy

 

 

† Andrzej Jeż

BISKUP TARNOWSKI

 

 

Tarnów, 5 stycznia 2022 r.

 

Zarządzenie:

                                                                                    

Tarnów, 05.01.2022.

Nasz znak: OC – 2/1/22

 

Komunikat Biskupa Tarnowskiego należy odczytać wiernym w ramach ogłoszeń duszpasterskich w niedzielę 9 stycznia br., we wszystkich kościołach i kaplicach diecezji tarnowskiej.

 

 

     † Stanisław Salaterski

                                                                                            WIKARIUSZ GENERALNY

 

XI Forum Formacyjne

Ogólna idea

„Posłani w pokoju Chrystusa” – to hasło roku liturgicznego, który niedawno się rozpoczął. Czytając te słowa widzimy Jezusa, który przychodzi do przestraszonych, wątpiących i smutnych uczniów, pokazuje swoje rany i mówi „Pokój wam”. To właśnie te słowa Jezusa, zapisane w 20. rozdziale Ewangelii św. Jana towarzyszą nam jako hasło XI Forum Formacyjnego. Uczniowie w Wieczerniku są pozbawieni nadziei, boją się wyjść na zewnątrz. Jezus nie zostawia ich samych, ale przychodzi z pocieszeniem i nową nadzieją. Przychodzi do nich, by wlać w ich serca pokój. Dopiero, gdy oni ten pokój przyjmą, Jezus robi kolejny krok. Posyła ich, by szli z tym pokojem do innych ludzi.

To samo Jezus chce robić dziś z nami – podczas Forum chcemy doświadczać Boga, który przychodzi do życia każdego, by wprowadzić pokój i posłać nas do świata, który jest naszą codziennością, by tam wprowadzać Jezusa, którego obecność zmienia wszystko.

 

Koszty

Pakiet dwudniowy bez posiłków (sobota i niedziela):

Do 26.12: 100zł

Do 28.01: 130zł

W dniu wydarzenia: 150zł

 

Pakiet dwudniowy z posiłkami (sobota i niedziela):

Do 26.12: 160zł

Do 28.01: 190zł

W dniu wydarzenia: 210zł

 

Pakiet jednodniowy (sama sobota lub sama niedziela):

Zapisy online: 70zł

W dniu wydarzenia: 80zł

 

Dzieci do lat 16 – uczestnictwo za darmo

 

 

 

Plan

Sobota

9:15 – zawiązanie wspólnoty, przywitanie  

9:45 – słowo wstępu

10:05 – modlitwa– wejście w Chwałę

10:30 – konferencja I – ks. Piotr Spyra

11:15 – uwielbienie

11:45 – przerwa kawowa

12:15 – konferencja II – ks. Piotr Spyra

13:00 – uwielbienie

13:30 – obiad

15:00 – wprowadzenie w Eucharystię

15:15 – Eucharystia pod przewodnictwem bpa Artura Ważnego

16:30 – przerwa kawowa

17:00 – konferencja III – prof. Aleksander Bańka

17:45 – uwielbienie –

18:00 – kolacja 

18:45 – konferencja IV – prof. Aleksander Bańka

19:30 – uwielbienie

21:00 – apel 

 

Niedziela

9:15 – Zawiązanie wspólnoty

9:45 – Uwielbienie

10:00 – Konferencja V – ks. Krzysztof Porosło

10:45 – Przerwa kawowa

11:15 – Konferencja VI – ks. Krzysztof Porosło

12:00 – Adoracja z modlitwą uwielbienia i o uzdrowienie

12:45 – Obiad

14:15 – Eucharystia – bp Andrzej Jeż

15:30-16:00 – Przewidywane zakończenie

 

 

 

Tematy konferencji

 1. Piotr Spyra

Temat 1: Kryzys szansą na nowe

Kryzys jest naturalnym etapem – ważne jest, by nie dać mu się przytłoczyć, a uczynić z niego przestrzeń spotkania z Bogiem. Jak nie wpaść w jałowy pesymizm, ale przekuć go w szansę?

Temat 2: Skąd mam wiedzieć, co mam robić?

O rozeznawaniu duchowym – nie tylko swojej misji, ale także decyzji, które towarzyszą nam na co dzień, o słuchaniu Boga i odkrywaniu swojego miejsca w Kościele.

prof. Aleksander Bańka

Temat 3: Buduj od dołu

Jaka jest rola świeckich w Kościele? Przyjście, bycie obsłużonym i wyjście? Czy może…?

Temat 4: Pryscylla, Akwila i św. Paweł

Współpraca świeckich z duchownymi – czy jest ona realna? Jeśli tak, to jak powinna wyglądać i czym skutkować?


 1. Krzysztof Porosło

Temat 5: Jak odkrywać Boga dzisiaj?

O obecności Boga w stworzeniu i przez łaskę. Bóg Stwórca i Zbawiciel działa w świecie i życiu chrześcijanina.

Temat 6: Chrześcijanin w świecie

Podczas Eucharystii doświadczamy tego samego, czego doświadczyli Apostołowie – zbawienia, poprzez które jesteśmy umocnieni i posłani.