Niedziela Palmowa 2022

 

  1. Niedziela Palmowa – druga niedziela miesiąca, rano zmiany tajemnic różańcowych, suma z poświęceniem palm o 11.00, składka na cele parafialne. Dziś o godzinie 17.00 z kościoła wyruszy Droga Krzyżowa po naszej parafii ulicami: Osiedle Urocze, Bocheńską, Jodłową i Tęczową. Zapraszamy do udziału w tym nabożeństwie.
  2. Wielki Poniedziałek – o 14.00 pogrzeb śp. + Zdzisława Puta, pół godziny wcześniej wprowadzenie i różaniec.
  3. Wielki Wtorek
  4. Wielka Środa – Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej, Nowenna do MBN Pomocy i msza św. o 18.00.
  5. Wielki Czwartek – o godz. 18.00 Msza Wieczerzy Pańskiej i procesja do ciemnicy. Adoracja w ciemnicy do 22.00. W czwartek ks. Proboszcz od 8.00, a ks. Katecheta od 15.00 uda się do tych chorych do których nie jeździmy w pierwsze piątki z komunią św. Gdyby były takie osoby mające problem z udaniem się do kościoła, to proszę ich zgłosić do środy.

W Wielki Czwartek możemy zyskać odpust zupełny za odmówienie (śpiewanie) hymnu Przed tak wielkim Sakramentem po Mszy Wieczerzy Pańskiej a także za adorację Najświętszego Sakramentu przez przynajmniej pół godziny.    

  1. Wielki Piątek – w tym dniu obowiązuje post ścisły /od 18 – 60 r. życia – 3 posiłki/ i abstynencja od spożywania pokarmów mięsnych /od 14 r. życia końca naszego istnienia/. W tym dniu szczególną cześć oddajemy krzyżowi. Pamiętajmy o krzyżach na posesjach. Mamy w domach krzyże czy to misyjne czy inne – uczcijmy je szczególnie w Wielki Piątek adorując je. Przeżyjmy dzień śmierci Jezusa w domach, podobnie jak przeżywaliśmy w ubiegłym roku – z krzyżem w ręku.

W Wielki Piątek Obrzęd Męki Pańskiej rozpoczniemy o 18.00. Pół godziny wcześniej, czyli o 17.30 będzie Droga Krzyżowa i Nowenna do Miłosierdzia Bożego. Na Obrzęd Męki Pańskiej składają się: liturgia słowa, modlitwa powszechna, adoracja krzyża, Komunia św. i przeniesienie Najświętszego Sakramentu do grobu Pańskiego. Adoracja przy grobie i adoracja Krzyża do 24.00.

W czasie adoracji krzyża w kościele zalecamy nie całować krzyża (chyba, że ktoś naprawdę chce na własną odpowiedzialność; za ostrożnością przemawiają względy sanitarne). Lepiej jedynie przed Krzyżem klęknijmy i uczyńmy głęboki skłon, możemy też dotknąć dłońmi wizerunek Pana Jezusa. Będzie skarbona na ofiary na miejsca kultu w Ziemi Świętej.

W Wielki Piątek możemy zyskać odpust zupełny za uczestnictwo w adoracji krzyża podczas liturgii, za udział w drodze krzyżowej czy też łączenie się w dzięki transmisji z nabożeństwem odprawianym przez papieża a także za adorację Najświętszego Sakramentu przez przynajmniej pół godziny.

  1. Wielka Sobota – to dzień, kiedy błogosławimy pokarmy. To błogosławienie pokarmów będzie o 9.00; 10.00; 11.00 i 12.00. Każde błogosławieństwo pokarmów poprzedzi krótka adoracja przy Grobie Pańskim. W czasie śniadania wielkanocnego możemy posłużyć się obrzędem i modlitwą znajdującą się na stronie parafii.

O godz. 19.45 w sobotę będzie Nowenna do Miłosierdzia Bożego. Wigilia Paschalana rozpocznie się przy zapalonym ogniu, który rozświetlić ma ciemność nocy, a więc o godz. 20.00. Na to doniosłe i najpiękniejsze nabożeństwo złożą się: Obrzęd Światła, Liturgia Słowa, Liturgia Chrzcielna i Liturgia Eucharystyczna. Po tym nabożeństwie będziemy mogli zabrać wodę święconą do naszych domów.

W Wielką Sobotę możemy zyskać odpust zupełny za odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych i za przyjęcie błogosławieństwa udzielonego Miastu i Światu (Urbi et Orbi) przez papieża za pośrednictwem transmisji.

  1. Niedziela Wielkanocna – w niedzielę wielkanocną o godz. 6.00 będzie procesja rezurekcyjna i po niej msza św. pozostałe msze o 9.00; 11.00 i 16.00.
  2. Zachęcamy do czytelnictwa Gościa Niedzielnego.
PORZĄDEK  TRIDUUM  PASCHALNEGO
WIELKI   CZWARTEK

 18.00 –     MSZA ŚWIĘTA WIECZERZY PAŃSKIEJ, PRZENIESIENIE

         NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU DO CIEMNICY I ADORACJA W

CIEMNICY DO

GODZINY 22.00

 WIELKI   PIĄTEK

   8.00 –     ADORACJA W CIEMNICY

 17.30 –     DROGA KRZYŻOWA I NOWENNA DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

18.00 –     LITURGIA SŁOWA, ADORACJA KRZYŻA, KOMUNIA ŚWIĘTA, PRZENIESIENIE NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU DO GROBU PAŃSKIEGO I ADORACJA PRZY GROBIE DO 24.00

WIELKA   SOBOTA

   8.00 –     ADORACJA PRZY GROBIE PAŃSKIM

   9.00 –     ADORACJA I POŚWIĘCENIE POKARMÓW

10.00 –     ADORACJA I POŚWIĘCENIE POKARMÓW

11.00 –     ADORACJA I POŚWIĘCENIE POKARMÓW

12.00 –     ADORACJA I POŚWIĘCENIE POKARMÓW

 

20.00 –     OBRZĘD WIGILII PASCHALNEJ: OBRZĘD ŚWIATŁA – POŚWIĘCENIE OGNIA, PASCHAŁU; LITURGIA SŁOWA; LITURGIA CHRZCIELNA – POŚWIĘCENIE WODY, ODNOWIENIE PRZYRZECZEŃ CHRZCIELNYCH; LITURGIA EUCHARYSTYCZNA

 NIEDZIELA   WIELKANOCNA

  6.00 –      PROCESJA RESUREKCYJNA I PO NIEJ MSZA ŚW.

 9.00; 11.00; 16.00 –         MSZE ŚWIĘTE