6 Niedziela Wielkiego Postu 2019

1. Niedziela – poświęcenie palm i procesja z palmami o 11.00, najpiękniejsze palmy będą nagrodzone. Nie obejdzie się też bez nagród pocieszenia dla wszystkich przybyłych z palmami. Z racji drugiej niedzieli miesiąca zmiany tajemnic różańcowych, składka na potrzeby parafialne. Składka na Wyższe Seminarium Duchowne jako jałmużna wielkopostna będzie w pierwszą niedzielę po Wielkanocy.
  2. Poniedziałek –
  4. Środa – Nowenna do MBNPomocy o 18.00.
  5. Czwartek – do chorych pojedziemy od 8.00 – prosimy zgłosić chorych, a więc tych do których normalnie nie jeździmy a którzy życzą sobie kapłana w wielkim tygodniu. O 18.00 rozpoczyna się Triduum Paschalne – porządek patrz oddzielna kartka.
  6. Piątek –  Post ścisły /od 18 – 60 r. życia – 3 posiłki/ i abstynencja /od 14 r. życia do śmierci – od spożywania pokarmów mięsnych/. W tym dniu szczególną cześć oddajemy krzyżowi. Proszę zatroszczyć się o krzyże, które znajdują się na terenie naszej parafii. Ofiary składane przy krzyżu w Wielki Piątek są przeznaczone na Ziemię Świętą. Po zakończeniu Gorzkich Żali i adoracji krzyża będzie Adoracja przy Grobie Pańskim prowadzona przez młodzież – zapraszamy na tę adorację młodzież gimnazjalną, szkół średnich i pracującą. W Wielki Piątek rozpoczęcie Nowenny do Miłosierdzia Bożego przed Świętem Miłosierdzia o 17.45.
  7. Sobota – poświęcenie pokarmów połączone z adoracją i Nowenną do Miłosierdzia Bożego o 9.00; 10.00; 11.00; 12.00. Wigilia Paschalna rozpocznie się o 19.00 poświęceniem ognia. Przynieśmy świece na odnowienie przyrzeczeń chrztu św. i  wodę do poświęcenia.
  8. Niedziela – o 6.00 procesja rezurekcyjna i msza św.. Na procesję rezurekcyjną prosimy o przygotowanie odpowiedniej oprawy przez druhów OSP, przygotujmy feretrony zabierzmy na procesję sztandary. Prosimy, by te osoby które noszą feretrony, przyszły we środę, by je przygotować do procesji.
  9. Zachęta do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli.
  10. Ofiary na kościół złożyli: … .  Bóg zapłać!
PORZĄDEK  TRIDUUM  PASCHALNEGO
WIELKI  CZWARTEK – PAMIĄTKA  USTANOWIENIA  EUCHARYSTII  I
                                           KAPŁAŃSTWA

18.00 –        MSZA ŚWIĘTA WIECZERZY PAŃSKIEJ, PRZENIESIENIE NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU DO CIEMNICY