4 Niedziela Adwentu 2022

1. Niedziela – czwarta i ostatnia niedziela Adwentu. Dziś zapraszam Panie z Caritasu na krótkie spotkanie o 17.00.
  2. Poniedziałek – przypominamy, że Roraty w dni powszednie rano dla starszych o 6.30, wieczorem o 17.00 dla dzieci a po roratach wieczornych Nowenna do Dzieciątka Jezus przed Bożym Narodzeniem.
  3. Wtorek – .
  4. Środa – Spowiedź adwentowa od godziny 13.00 do 15.00 i od 15.45 do 17.00. Przerwa w spowiedzi będzie od 15.00 do 15.45. Chciejmy skorzystać ze spowiedzi u nas w parafii, będzie 7 księży spowiadało. Nie odkładajmy spowiedzi na czwartek i piątek, bo wtedy spowiadamy w Brzesku. We wtorek po mszy wieczornej zapraszam panie z Caritasu do spakowania paczek.
  5. Czwartek – .
  6. Piątek – .
  7. Sobota – wigilia Bożego Narodzenia, Msza roratnia tylko rano o 6.30, nie będzie mszy wieczornej, bo wtedy gromadzimy się na wieczerzy wigilijnej w naszych domach. Zachęcamy do religijnego obchodu wspólnej wieczerzy. Na stronie internetowej są od wyboru dwa formularze mogące nam posłużyć do religijnego przeżycia wigilii. Można je pobrać. Zachęcamy do zachowania charakteru postnego wigilii. Po wigilii o północy Pasterka. Składka na pasterce na Fundusz Obrony Życia.
  8. W wigilię od 8.00 pojedziemy tylko do tych chorych, których nie odwiedzamy w pierwsze piątki a którzy wyrażają chęć na spowiedź i komunię z okazji świąt. Proszę te osoby chore czy mające problem z przybyciem do kościoła zgłosić w zakrystii.
  9. Niedziela – uroczystość Bożego Narodzenia. Pasterka o północy. Przed Pasterką od 23.30 ks. katecheta z młodzieżą zaprasza na wspólne czuwanie przygotowujące nas do Uroczystości Bożego Narodzenia, który poprowadzi schola parafialna.
  10. Dziękuję Radzie Ekonomicznej za rozprowadzenie opłatków wigilijnych, kadzidła oraz kredy na Trzech Króli. Bóg zapłać! Dziękuję za ofiary składane przy opłatkach z przeznaczeniem na cele liturgiczne. O zebranej kwocie poinformuję w kolejną niedzielę. Gdyby ktoś chciał opłatki to są i w zakrystii, i w pudełku koło św. Antoniego.
  11. Są jeszcze świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, ofiara za małą 9,00 zł. Tych małych świec przysłano nam do rozprowadzenie 200 sztuk i jest jeszcze 120.
  12. Wystawiony kosz na dary żywnościowe dla osób ubogich na święta. Możemy te dary składać do następnego poniedziałku to jest do jutra.