33 Niedziela zwykła 2021

1. Niedziela – druga niedziela miesiąca, rano zmiany tajemnic różańcowych, o 11.00 msza dla dzieci, składka na tacę na potrzeby parafialne, do puszek na Kościół w potrzebie (komentarz niżej). Dziś też w całym Kościele po raz piąty Światowy Dzień Ubogich. Zgodnie z wolą papieża Franciszka, który jest jego inicjatorem, ma to być dzień naszej modlitwy oraz solidarności ze wszystkimi ubogimi. Hasłem tegorocznego Dnia Ubogich są słowa Jezusa: Ubogich zawsze macie u siebie, które są równocześnie tytułem Orędzia papieża Franciszka na ten Dzień. Informacje o inicjatywie Caritasu zatytułowanej DZIŃ DOBRA – informacja niżej.
  2. Poniedziałek –.
  3. Wtorek –.
  4. Środa – Św. Elżbiety Węgierskiej.
  5. Czwartek – Bł. Karoliny Kózkówny, dziew. i męcz. – święto patronalne Ruchu Czystych Serc.
  6. Piątek –.
  7. Sobota – Św. Rafała Kalinowskiego, prezb. W sobotę 20 XI 21 r. o godzinie 19:00 w Sanktuarium św. Jakuba Ap. w Brzesku, będzie miał miejsce 16. Synaj Okręgu Brzeskiego w ramach przeżywania z papieżem XXXVI Światowego Dnia Młodych. Serdecznie na to wydarzenie zapraszamy wszystkich młodych z naszej parafii do udziału szczególnie kandydatów do bierzmowania. Każdy z uczestników tego spotkania otrzyma pamiątkę.
  8. Niedziela – Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata jako ostatnia niedziela roku liturgicznego, patronalne święto Liturgicznej Służby Ołtarza i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży oraz Akcji Katolickiej, Dzień pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych, Dzień Życia Kontemplacyjnego. W nawiązaniu do Apelu Przewodniczącego KEP ws. pomocy migrantom, Biskup Tarnowski zwraca się z prośba o włączenie się do zbiórki środków na pomoc parafiom przyjmującym migrantów na granicach naszego kraju. Zbiórka do puszek będzie miała miejsce w najbliższą niedzielę 21 listopada. Zebrane środki należy przekazać do siedziby Caritas Diecezji Tarnowskiej.
  9. W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce oczekiwania na zmartwychwstanie: + Annę Gargula, od uczestników pogrzebu będzie 6 mszy św.
  10. Są już czytane przed mszą o 9.00 wypominki roczne. Gdyby były jakieś uwagi co do nieścisłości to proszę zgłosić. Dziękujemy za wszelkie ofiary pieniężne składane z racji wypominek, Bóg zapłać. oprócz czytanych wypominek każdy z nas odprawi po trzy msze św. za dusze wypominane w naszej parafii. Jedna msza była już we wszystkich świętych kolejna będzie w piątek wieczór. I tak dalej.
  11. Zachęcamy do czytelnictwa Gościa Niedzielnego.

Propozycja ogłoszeń XIII

Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym to okazja, by przyjść z pomocą chrześcijanom w Libanie. Poprzez dar modlitwy w ich intencji wypełnijmy najważniejsze przykazanie miłości Boga i bliźniego.

Chrześcijanie w Libanie każdego dnia zmagają się z wieloma przeciwnościami. Trwający od kilkunastu miesięcy kryzys ekonomiczny pogłębiony wybuchem w bejruckim porcie w sierpniu ubiegłego roku zabiera nadzieję kolejnym rodzinom. Brak prądu, leków, pracy, żywności i środków higienicznych to lista, która każdego dnia prowadzi do wielu tragedii.

Zachęcamy do włączenia się w działalność Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Dzisiaj jej głównym celem jest pomóc przetrwać ten okrutny czas naszym libańskim braciom i siostrom w wierze.

Wysyłając SMS o treści RATUJE na nr 72405 (koszt 2,00 zł + VAT 0,46zł), wspierają Państwo potrzebujących chrześcijan tego kraju. SMS-y mogą być wysyłane w okresie od 1.11.2021 do 31.01.2022. Dzięki ofiarom składanym dzisiaj do puszek Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie może realizować projekty pomocy dla chrześcijan żyjących w tej cząstce Ziemi Świętej.

Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie działa w 150 krajach całego świata, niosąc pomoc, nadzieję i pojednanie. Wszystkie akcje, które prowadzimy, można śledzić na naszej stronie internetowej www.pkwp.org. Tam również zamieściliśmy modlitwy za prześladowanych chrześcijan. Można nas znaleźć także w mediach społecznościowych.

Wszelkie wpłaty prosimy kierować na jedno z poniższych kont z dopiskiem „Liban”

PKO BP o/ Warszawa 87 1020 1068 0000 1402 0096 8990

ING Bank Śląski o/ Warszawa 31 1050 1025 1000 0022 8674 7759

Pomoc Kościołowi w Potrzebie ul. Wiertnicza 142, 02-952 Warszawa

DZIŃ DOBRA

Caritas Polska we współpracy z Caritas diecezjalnymi przygotowuje w roku 2022 pierwszą edycję ogólnopolskiej inicjatywy zatytułowanej DZIEŃ DOBRA związanej z Niedzielą Miłosierdzia czyli patronalnym Świętem Caritas. Przygotowaniem do tej inicjatywy ma być stworzenie w diecezjach (parafiach) grup wolontariuszy, którzy w przyszłym roku włączą się bezpośrednio w przygotowanie oraz przeżycie tego Dnia. Wspomniane grupy wolontariuszy mogą być związane z Parafialnymi Zespołami Caritas, Szkolnymi Kołami Caritas lub z jeszcze innymi organizacjami kościelnymi np. KSM. Grupy te – po ich zgłoszeniu (zarejestrowaniu) – zostaną objęte formacją i szkoleniem zaproponowanymi przez Caritas Polska. Szczegóły tej formacji zawarte są w dołączonym Załączniku.

Zachęcam gorąco do zapoznania się z tą propozycją i zgłoszenia swojej Grupy na stronie https://dziendobra.pl  Propozycja ta nie wiąże się z żadnym obciążeniem finansowym dla parafii.

Akcja ma za zadanie motywować wolontariuszy do działania i dzielenia się dobrem, tak by było ono widoczne. Plan działań ma być oparty o 4 filary: formacja, relacja, kompetencje społeczne i komunikacja.

Termin zgłoszeń zaproponowany przez Caritas Polska : 21.11.2021