31 Niedziela zwykła 2022

1. Niedziela – czwarta niedziela miesiąca, niedziela synodalna, Rocznica poświęcenia Kościoła miejscowego.
  2. Poniedziałek – ostatni różaniec o godz. 17.00 – po dzisiejszej zmianie czasu przechodzimy na godzinę 17.00 z mszami wieczornymi w dni powszednie. Od godz. 16.00 w poniedziałek będzie okazja do spowiedzi przed Uroczystością Wszystkich Świętych, Dniem Zadusznym i pierwszym piątkiem miesiąca. O godzinie 14.00 będzie pogrzeb śp. + Emilii Put.
  3. Wtorek – Uroczystość Wszystkich Świętych, msze w kościele o 7.00; 9.00; 11.00 i na cmentarzu o 14.00. nie będzie już mszy o 16.00 w kościele. Dorocznym zwyczajem przy bramie cmentarza, będzie kwesta (zbiórka) na rzecz Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie.
  4. Środa – Dzień Zaduszny, msze o 6.30; 7.00; 9.00 oraz o 17.00 – po powrocie z cmentarza, albowiem o godzinie 15.00 zgromadzimy się na cmentarzu, tam będzie procesja z modlitwami za zmarłych i w drodze do kościoła różaniec z wypominkami. Po przyjściu do kościoła msza wieczorna. Wypominki listopadowe i Różaniec do 8 listopada w dni powszednie o 16.30 a po nim o 17.00 Msza św. Informacje o odpustach za zmarłych.
  5. Czwartek – pierwszy czwartek miesiąca, modlimy się za powołanych i o powołania kapłańskie i zakonne. Od 16.00 okazja do spowiedzi przed pierwszym piątkiem. Na godzinę 17.00 ks. katecheta zaprasza uczniów klas 8-ch wraz z rodzicami na spotkanie przygotowujące do bierzmowania.
  6. Piątek – św. Karola Boromeusza, bpa; pierwszy piątek miesiąca, wyjazd do chorych od 8.00. Od 16.00 okazja do spowiedzi z racji pierwszego piątku.
  7. Sobota – pierwsza sobota miesiąca.
  8. Niedziela – pierwsza niedziela miesiąca listopada, składka na potrzeby diecezjalne.
  9. W minioną niedzielę odbyły się wybory do Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Komisja skrutacyjna w składzie ks. Proboszcz oraz Pan Stanisław Gicala i Pan Krzysztof Przybyłko podliczyła głosy. Oddano w sumie 182 głosy, z czego 178 to głosy ważne i 4 głosy nieważne. Lista wybranych przez Was radnych jest następująca:
    1. Pani Agata Jędryka z ul. Jodłowej – 26 głosów
    2. Pan Wiesław Klimek z ul. Tęczowej – 14 głosów
    3. Pani Kokoszka Edyta z Oś. Uroczego – 15 głosów
    4. Pan Marcin Put z ul. Bystrej – 26 głosów
    5. Pan Rafał Stelmach z ul. Tęczowej – 60 głosów
    6. Pani Maria Tota z ul. Bocheńskiej – 19 głosów
    7. Pani Dorota Warzecha z ul. Granicznej – 18 głosów.

Dziękuję za wszystkie oddane głosy. Skład całej Rady i rozpoczęcie jej prac zostanie ogłoszony po dodaniu radnych z nominacji proboszcza i z urzędu.

1. Dziękuję za kwiaty do kościoła i na cmentarz do kaplicy i na grób księży Paniom Joannie Pytka i Aldonie Gicala. Bóg zapłać!
  2. Biskup ordynariusz wyraził zgodę, aby przed naszym kościołem przeprowadzono jednorazowo zbiórkę pieniędzy na rzecz kosztów leczenia Pana Marcina Sumary z Brzeska. Zbiórkę taką prowadzi dziś rodzina chorego na terenie placu kościelnego.
  3. Zachęcamy do czytelnictwa: Gościa Niedzielnego …