30 Niedziela zwykła 2022

1. Niedziela – trzecia niedziela miesiąca, Światowy Dzień Misyjny jako patronalny dzień Papieskiego Dzieła Rozkrzewienia Wiary – rozpoczynający Tydzień Misyjny. Składka na misje z przeznaczeniem na fundusz papieski. Dziś także zgodnie z decyzją Ks. Biskupa Diecezjalnego, dzień wyborów do Parafialnej Rady Duszpasterskiej na kolejne pięciolecie.

Nabożeństwo różańcowe w dni powszednie nadal będzie o godz. 17.30 i po nim około 18.00 Msza św. Gorąco zachęcamy dzieci, młodzież i starszych do modlitwy różańcowej.

1. Poniedziałek –
  3. Środa –
  4. Czwartek –
  5. Piątek – Świętych Szymona i Judy Tadeusza, Apostołów.
  6. Sobota –
  7. Niedziela – czwarta niedziela miesiąca, niedziela synodalna,
  8. Piotr Kluza, który gościł u nas w minioną niedzielę, dzieląc się charakterem pracy w Kazachstanie, dziękuje za wsparcie finansowe w kwocie 4050,00 zł. Ja również dziękuję Wam, że go tak życzliwie potraktowaliście. Bóg zapłać.
  9. Dziękuję panom: Marianowi Hodurkowi, Marcinowi Putowi, Włodzimierzowi Bagińskiemu i Aleksandrowi Tota za ścięcie uschłego świerka na placu kościelnym i uporządkowanie tereny po wycince. Bóg zapłać.
  10. Ogłoszenie z Zakładu Kominiarskiego – czyszczenie kominów od 25 do 28 października to jest od poniedziałku do piątku.
  11. Biskup ordynariusz wyraził zgodę, aby przed naszym kościołem przeprowadzono jednorazowo zbiórkę pieniędzy na rzecz kosztów leczenia Pana Marcina Sumary z Brzeska. Zbiórkę taką przeprowadzi rodzina chorego w najbliższą niedzielę to jest 30 października na terenie placu kościelnego.
  12. Można już składać kartki z wypominkami listopadowymi i rocznymi.
  13. W zakrystii jest jeszcze 5 egz. Kalendarzy Rolników, wersja planszowa w cenie 8 zł.
  14. Zachęcamy do czytelnictwa:
    1. Gościa Niedzielnego – 15 szt. po 8 zł
    2. Mały Gość Niedzielny – 15 szt. po 5 zł – dla dzieci jest za darmo proszę, by do domu zabrać jeden egzemplarz a nie tyle ile jest dzieci to jest uwaga od wiernych.
    3. Niedziela – 3 szt. po 10 zł
    4. Promyczek Dobra dla dzieci – 3 szt. po 6 zł
    5. Mały Promyczek Dobra dla najmłodszych – 3 szt. po 6 zł

Te trzy ostatnie czasopisma przysyłają bez naszej zgody i informują, że na końcu roku przyślą zbiorową fakturę, którą trzeba będzie zapłacić. Nic nie ma o zwrotach jak w przypadku choćby Gościa Niedzielnego.