3 Niedziela Postu

1. Niedziela – trzecia niedziela miesiąca i Wielkiego Postu. O godz. 15.00, Gorzkie żale z kazaniem Pasyjnym a podczas nich składka na kwiaty do Bożego Grobu. Bezpośrednio po Gorzkich Żalach msza św. Zbiórka do puszek Ad gentes na cele misyjne. Natomiast składka zebrana podczas mszy będzie na cele Caritasu – paczka dla Ukrainy. Otrzymaliśmy wiadomość, że trzeba z naszej parafii zorganizować 8 paczek po 17 kg na Ukrainę. Jak już częściowo informowałem w ubiegłą niedzielę, produkty do paczek zostały zakupione. Dziękuję pewnej rodzinie za przekazanie 8 opakowań zawierających chusteczki nawilżone potrzebne do paczek. W poniedziałek Panie z Parafialnego Zespołu Caritas wszystkie paczki spakowały, za co bardzo tym panią z Caritasu dziękuję. Po spakowaniu paczki zostały odwiezione do punktu zbiorczego w dekanacie i pojadą dalej. Na chwile obecną jedna paczka wyniosła ok. 273.00 zł. W związku z tym składka z dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na ten cel.
  2. Poniedziałek –
  3. Wtorek – .
  4. Środa – Nowenna do MBNPomocy i msza św..
  5. Czwartek – Dzień Misjonarzy Męczenników – z naszej diecezji są to: bł. o. Zbigniew Strzałkowski, ks. Jan Czuba, kl. Robert Gucwa, s. Czesława Lorek.
  6. Piątek – uroczystość Zwiastowania Pańskiego, Dzień świętości Życia, z racji uroczystości nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych. Apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski w związku z prośbą Ojca Świętego Franciszka – odczytać. W intencji ustania wojny i w intencji pokoju w Ukrainie ofiarujemy Drogę Krzyżowa o 17.00 i po niej msza św. na 17.00. Wcześniej, bo o 16. Droga Krzyżowa dla dzieci a o 19.00 Droga Krzyżowa dla młodzieży.
  7. Sobota – dzień modlitw za więźniów.
  8. Niedziela – czwarta niedziela miesiąca i Wielkiego Postu zwana Niedzielą Letare – Raduj się Jerozolimo, będzie to Niedziela Synodalna.
  9. Otrzymaliśmy dość pokaźny rachunek za ogrzewanie kościoła za styczeń i luty, bo 12 335,40 zł, przyszło też ubezpieczenie kościoła w PZU na kwotę 2 262,45 zł a więc identyczna kwota jak w ubiegłym roku.
  10. W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce oczekiwania na zmartwychwstanie Śp. + Stanisława Nalepkę, od uczestników pogrzebu będzie 15 mszy św.
  11. Od 1 stycznia do 30 kwietnia 2022 r. można przekazać 1% podatku na rzecz Caritas Diecezji Tarnowskiej. Ulotki znajdują się na stoliku w przedsionku kościoła.
  12. Ogłoszenie z Zakładu Kominiarskiego.
  13. Zachęcamy do czytelnictwa Gościa Niedzielnego, jest też Gość specjalny i Mały gość Niedzielny.