28 Niedziela zwykła 2022

1. Niedziela – druga niedziela miesiąca, zmiany tajemnic różańcowych, o 11.00 msza dla dzieci, składka na cele parafialne. W niedzielę będzie liczenie wiernych obecnych na mszach św. i przystępujących do komunii świętej – dane te z polecenia Konferencji Episkopatu Polski jak każdego roku są przesyłane do Instytutu Statystyki Kościoła Katolickiego w Polsce.

Przypominamy, że nabożeństwo różańcowe w dni powszednie jest o godz. 17.30 i po nim około 18.00 Msza św. Gorąco zachęcamy dzieci, młodzież i starszych do modlitwy różańcowej.

1. Poniedziałek – .
  2. Wtorek – .
  3. Środa – .
  4. Czwartek – bł. Honorata Koźmińskiego, prezb.
  5. Piątek – Dzień Edukacji Narodowej – Dzień Nauczyciela.
  6. Sobota – św. Teresy od Jezusa, dziew. i dok. Kośc., Dzień Niewidomych (Białej Laski).
  7. Niedziela – Dzień Papieski w Polsce i zbiórka do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, Diecezjalny Marsz dla życia i Rodziny – różaniec w int. Życia i Rodziny. W niedzielę kazania wygłosi ks. Piotr Kluza misjonarz z Kazachstanu, zapewne podzieli się z nami charakterem pracy i duszpasterstwa w Kazachstanie, składka na tacę z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona jako wsparcie dla misjonarza.
  8. Przypominamy, że w tym tygodniu mija termin zgłaszania kandydatów do Parafialnej Rady Duszpasterskiej.
  9. Można już składać kartki z wypominkami listopadowymi i rocznymi.
  10. W dniach od 21-23 X 2022 roku w Brzesku w parafii św. Jakuba organizowana jest katechizacja przedmałżeńska tzw. kurs przedmałżeński. Osoby zainteresowane proszone są o zapisywanie się do 18 X br. przez formularz internetowy umieszczony na stronie parafii św. Jakuba Ap. w Brzesku https://jakub.bwi.pl/kursy oraz podany na plakatach. Rozpoczęcie w piątek 21 X o godz. 18:45. Serdecznie zapraszamy.
  11. W zakrystii są do nabycia Kalendarze Rolników – wersja książkowa – cena 28 zł i wersja planszowa w cenie 8 zł.
  12. Zachęcamy do czytelnictwa: Gościa Niedzielnego.