26 Niedziela zwykła 2022

1. Niedziela – Niedziela Synodalna, Dzień Modlitw za Osoby Niesłyszące i Słabosłyszące, Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy, Dzień Modlitw o Trzeźwość.
  2. Poniedziałek – .
  3. Wtorek – św. Wincentego s Paulo, prezb.
  4. Środa – św. Wacława, męcz., Nowenna do MBNPomocy i Msza św.
  5. Czwartek – świętych Archaniołów: Michała Gabriela i Rafała, 2 r. śm. ks. Józefa Górki.
  6. Piątek – św. Hieronima, prezb., dok. Kośc., koronka do Bożego Miłosierdzia i Msza św. o 18.00. Duszpasterze sanktuarium NMP z Lourdes w Porąbce Uszewskiej zapraszają na odpust od najbliższego piątku do niedzieli – szczegóły na afiszu o odpuście w przedsionku kościoła.
  7. Sobota – św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziew., dok Kośc., pierwsza sobota miesiąca, pierwsze nabożeństwo różańcowe o godzinie 18.00 a po nim msza św. Natomiast w październiku to jest od przyszłego poniedziałku 3 października nabożeństwo różańcowe będzie w dni powszednie o godz. 17.30 i po nim Msza św. W najbliższą sobotę, 1 października o 7.30 wyruszy do Bochni do sanktuarium MB Różańcowej doroczna pielgrzymka piesza z racji rozpoczynającego się odpustu bocheńskiego. Na ten dzień na godzinę 11.00 kustosz sanktuarium zapraszana naszą parafię oraz aspirantów, ministrantów, lektorów, DSM i grupy dziecięce. Odpust w Bochni trwa od soboty 01.10.2022 do piątku 07.10.2022 – szczegóły na afiszu o odpuście w przedsionku kościoła.
  8. Niedziela – pierwsza niedziela miesiąca, składka na cele diecezjalne,
  9. Komunikat biskupa tarnowskiego.
  10. Chłopięcy Chór Katedralny PUERI CANTORES TARNOVIENSES ogłasza nabór do Chóru dla chłopców, którzy uczęszczają do 3 klas szkół podstawowych. Chłopięcy Chór Katedralny w przeciągu 40-letniej swojej działalności wystąpił już w ponad 20 krajach europejskich dając ponad 200 koncertów w całej Europie. Chętnych chłopców, którzy chcieliby spróbować swoich sił w tym zespole prosimy o kontakt z ks. dyrygentem Grzegorzem Piekarzem. Dane kontaktowe można znaleźć na stronie internetowej chóru katedralnego.
  11. Ogłoszenie z od sołtysa o zebraniu.
  12. Dziękuję panu Aleksandrowi Tota za wykonanie zadaszenia nad figurą św. Bartłomieja przy wejściu na plac kościelny oraz panom Włodzimierzowi Bagińskiemu i Janowi Zgraja za zamontowanie tego zadaszenia i wykonanie podstawy pod figurę. Bóg zapłać!
  13. Zachęcamy do czytelnictwa: Gościa Niedzielnego i Małego Gościa Niedzielnego.