25 niedziela zwykła 2022

1. Niedziela – trzecia niedziela września, Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu, Patronalne święto młodzieży polskiej z tej racji, że właśnie 18 września wspomnienie św. Stanisława Kostki, zbiórka do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
  2. Poniedziałek –.
  3. Wtorek – Andrzeja Kim Teagon, prezb., Pawła Chong Hasang i Towarzyszy, męczenników koreańskich.
  4. Środa – św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty, Nowenna do MBNPomocy i Msza św.
  5. Czwartek – .
  6. Piątek – św. Pio z Pietrelciny, prezb., koronka do Bożego Miłosierdzia i Msza św. o 18.00.
  7. Sobota –.
  8. Niedziela – Dzień Modlitw za Osoby Niesłyszące i Słabosłyszące, Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy, Dzień Modlitw o Trzeźwość.
  9. Zbliża się czas wyboru Parafialnej Rady Duszpasterskie w Diecezji Tarnowskiej. Ks. Bp zarządził wybory na dzień 23 października 2022 r. Rada winna liczyć od 10 do 30 osób. Tworzyć ją mają osoby z urzędu, z nominacji proboszcza, z wyboru parafian. Zgodnie z regulaminem:
    1. Miesiąc przed wyborami należy rozpocząć proces zgłaszania kandydatów.
    2. Nazwiska kandydatów mają być przekazywane w formie pisemnej proboszczowi, gdyż przy podaniu kandydata należy podać imię, nazwisko, adres zamieszkania – ulicę…,
    3. Lista kandydatów zostaje zamknięta tydzień przed wyborami.
    4. Kandydatem ma być osoba pełnoletnia, która jest praktykującym katolikiem, przyjęła sakrament bierzmowania, odznacza się roztropnością i prawością, jest wolna od kar kościelnych, posiada stałe zamieszkanie w parafii i cieszy się dobrą opinią wśród wiernych.
    5. Należy zadbać, aby w radzie parafialnej stale była obecna reprezentacja młodego pokolenia.
  10. Ogłoszenie z Domu Ludowego.
  11. Zachęcamy do czytelnictwa: Gościa Niedzielnego.