25 niedziela zwykła 2022

 1. Niedziela – trzecia niedziela września, Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu, Patronalne święto młodzieży polskiej z tej racji, że właśnie 18 września wspomnienie św. Stanisława Kostki, zbiórka do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
 2. Poniedziałek –.
 3. Wtorek – Andrzeja Kim Teagon, prezb., Pawła Chong Hasang i Towarzyszy, męczenników koreańskich.
 4. Środa – św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty, Nowenna do MBNPomocy i Msza św.
 5. Czwartek – .
 6. Piątek – św. Pio z Pietrelciny, prezb., koronka do Bożego Miłosierdzia i Msza św. o 18.00.
 7. Sobota –.
 8. Niedziela – Dzień Modlitw za Osoby Niesłyszące i Słabosłyszące, Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy, Dzień Modlitw o Trzeźwość.
 9. Zbliża się czas wyboru Parafialnej Rady Duszpasterskie w Diecezji Tarnowskiej. Ks. Bp zarządził wybory na dzień 23 października 2022 r. Rada winna liczyć od 10 do 30 osób. Tworzyć ją mają osoby z urzędu, z nominacji proboszcza, z wyboru parafian. Zgodnie z regulaminem:
  1. Miesiąc przed wyborami należy rozpocząć proces zgłaszania kandydatów.
  2. Nazwiska kandydatów mają być przekazywane w formie pisemnej proboszczowi, gdyż przy podaniu kandydata należy podać imię, nazwisko, adres zamieszkania – ulicę…,
  3. Lista kandydatów zostaje zamknięta tydzień przed wyborami.
  4. Kandydatem ma być osoba pełnoletnia, która jest praktykującym katolikiem, przyjęła sakrament bierzmowania, odznacza się roztropnością i prawością, jest wolna od kar kościelnych, posiada stałe zamieszkanie w parafii i cieszy się dobrą opinią wśród wiernych.
  5. Należy zadbać, aby w radzie parafialnej stale była obecna reprezentacja młodego pokolenia.
 10. Ogłoszenie z Domu Ludowego.
 11. Zachęcamy do czytelnictwa: Gościa Niedzielnego.