23 Niedziela zwykła 2019

 1. Niedziela – druga niedziela miesiąca, Uroczystość Narodzenia NMP głównej patronki diecezji, po sumie poświęcenie ziarna siewnego, zmiany tajemnic różańcowych, o 11.00 msza z kazaniem dla dzieci, składka na potrzeby parafialne.
 2. Poniedziałek –
 3. Wtorek –  
 4. Środa – o 18.00 Nowenna i Msza św.
 5. Czwartek –
 6. Piątek – św. Jana Chryzostoma, bpa i dok. Kośc., o 18.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i msza św.
 7. Sobota – Podwyższenie Krzyża Świętego
 8. Niedziela – trzecia niedziela września, Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu, rozpocznie się Tydzień Wychowania, zbiórka do puszek na papieski Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
 9. Informacja o nowym kierunku na Uniwersytecie UP JP II.
 10. Wydział Małżeństw i Rodzin Kurii Diecezjalnej w Tarnowie informuje o dwóch ważnych wydarzeniach dla małżeństw i rodzin oraz jednocześnie prosi o przekazanie tych informacji wiernym: XXXV Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę. Odbędzie się 22 września (niedziela). Uroczysta Msza św. na Szczycie Jasnogórskim pod przewodnictwem bpa Wiesława Śmigla o godz. 11.00. XI Marsz dla Życia i Rodziny. 6 października w Nowym Sączu. W tym roku Marsz dla Życia i Rodziny rozpoczniemy o godz. 14.00 od Mszy Świętej w Sanktuarium Przemienienia Pańskiego pod przewodnictwem Księdza Biskupa Andrzeja Jeża. Serdecznie zapraszamy do koncelebry. Po Eucharystii wyruszymy ulicami miasta w kierunku Sanktuarium św. Rity, aby z radością głosić Ewangelię rodziny. W obliczu podważania fundamentów wspólnoty małżeńskiej i rodzinnej niezwykle ważna jest odważna i jednoznaczna afirmacja tych wartości. Zachęcamy wiernych do udziału w tych wydarzeniach.
 11. Zachęta do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli.