22 Niedziela zwykła 2022

1. Niedziela – Niedziela synodalna, składka na Uniwersytet papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
  2. Poniedziałek – Męczeństwo św. Jana Chrzciciela.
  3. Wtorek – .
  4. Środa – Nowenna do MBNP, ogólnopolski Dzień Solidarności i Wolności, okazja do spowiedzi dla dzieci przed pierwszym piątkiem i na rozpoczęcie roku szkolnego od 17.00.
  5. Czwartek – pierwszy czwartek miesiąca, dzień modlitw o powołania i za powołanych, 83 rocznica wybuchu II wojny światowej – w modlitwach będziemy polecać Bogu poległych za Ojczyznę, będzie to też Dzień Modlitw o Ochronę Stworzenia, początek roku szkolnego. Msza na rozpoczęcie roku szkolnego o 8.00. Okazja do spowiedzi dla młodzieży przed pierwszym piątkiem i na rozpoczęcie roku szkolnego od 17.00.
  6. Piątek – Pierwszy piątek miesiąca, wyjazd do chorych od 8.00, okazja do spowiedzi dla starszych z racji pierwszego piątku od 17.00.
  7. Sobota – św. Grzegorza pap. i dok. Kośc., pierwsza sobota miesiąca.
  8. Niedziela – pierwsza niedziela miesiąca, składka na cele diecezjalne.
  9. Dziękuje mężczyznom za prace na skarpie, przy parkingu i figurze Jezusa Miłosiernego przy usuwaniu krzewów. Czekają nas prace przy umocnieniu skarpy, trzeba będzie ją wzmocnić od dołu i przywieść ziemi by zapobiec choć po części przechylaniu się ogrodzenia.
  10. Burmistrz Brzeska, Ochotnicza Straż Pożarna w Porębie Spytkowskiej oraz Sołectwo Poręba Spytkowska serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców na III Małopolskie Dni Bezpieczeństwa, które odbędą się dzisiaj to jest 28 sierpnia 2022 r. na boisku i parkingach przy szkole podstawowej. Rozpoczęcie wydarzenia przewidziano na godzinę 14:00. Jednocześnie informujemy, że w dniu wydarzenia w godz. 10:00 – 24:00 zostanie wyłączony z ruchu odcinek ul. Kasztelana Spytka na wysokości szkoły i sklepu. Objazd odbywać się będzie ul. Skalną, Św. Bartłomieja i Bystrą. Przepraszamy za utrudnienia z tym związane. Adrian Zaleśny – sołtys.
  11. Zachęcamy do czytelnictwa: Gościa Niedzielnego.