20 Niedziela zwykła 2021

1. Niedziela – Uroczystość Wniebowzięcia NMP, Rocznica Cudu nad Wisłą (1920), po każdej mszy św. błogosławienie ziół i kwiatów, składka na Papieski Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. Odpust w Jasieniu.
  2. Poniedziałek –
  3. Wtorek – Św. Jacka, prezb.
  4. Środa –
  5. Czwartek –
  6. Piątek – Św. Bernarda, opata i dok. Kośc.
  7. Sobota – Św. Piusa X. pap. okazja do spowiedzi z racji odpustu od 16.00 do 18.00.
  8. Niedziela – Odpust w naszej parafii ku czci św. Bartłomieja Ap. Sumę odprawi nasz rodak ks. Grzegorz Piekarz, który w tym roku wspomina mały jubileusz – 25 rocznicę przyjęcia Święceń Kapłańskich.
  9. Do odpustowej uroczystości przygotujemy się przez spowiedź, która będzie w sobotę od 16.00 do 18.00 i zatroskanie o porządek wokół kościoła. Do prac porządkowych, szczególnie do wykoszenia trawy wokół kościoła i na parkingach zapraszam mieszkańców całej ulicy Bocheńskiej. Proszę by te prace wykonać najdalej do czwartku. Zależeć będzie zapewne od pogody.
  10. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb + Teofili Kraj, od uczestników pogrzebu będzie 4 msze św.
  11. Katecheta na urlopie od 16 do 26 sierpnia będzie odprawiał msze św. za zmarłego + Mariana Gicalę.
  12. Ogłoszenie od Burmistrza Brzeska o spisie powszechnym – informacje czytaj niżej.
  13. Zachęcamy do czytelnictwa Gościa Niedzielnego.