2 Niedziela Wielkiego Postu

1. Niedziela – druga niedziela miesiąca i Wielkiego Postu, zmiany tajemnic różańcowych, o 11.00 kazanie dla dzieci. Składka na cele parafialne. O godz. 15.00, Gorzkie żale z kazaniem Pasyjnym a podczas nich składka na kwiaty do Bożego Grobu. Bezpośrednio po Gorzkich Żalach msza św. Za udział w nabożeństwach gorzkich żalów w Wielkim Poście i drogi krzyżowej (także każdego dnia w roku) można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Dziś także dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Dziś przypada 9 rocznica wyboru Papieża Franciszka
  2. Poniedziałek – zmarł + Stanisław Nalepka z Oś. Uroczego, pogrzeb w poniedziałek o godz. 12.00. Pół godziny wcześniej wprowadzenie i różaniec. Dziś różaniec bezpośrednio po mszy wieczornej to jest ok. 16.30.
  3. Wtorek – .
  4. Środa – Nowenna do MBNPomocy i msza św..
  5. Czwartek –.
  6. Piątek – Droga Krzyżowa dla dzieci o 16.00, dla starszych o 17.00 i po niej msza św. na 17.00. O 19.00 Droga Krzyżowa dla młodzieży.
  7. Sobota – św. Józefa, oblubieńca NMP
  8. Niedziela – trzecia niedziela miesiąca i Wielkiego Postu. O godz. 15.00, Gorzkie żale z kazaniem Pasyjnym a podczas nich składka na kwiaty do Bożego Grobu. Bezpośrednio po Gorzkich Żalach msza św. Zbiórka do puszek Ad gentes na cele misyjne. Natomiast składka zebrana podczas mszy będzie na cele Caritasu – paczka dla Ukrainy. Otrzymaliśmy wiadomość, że trzeba z naszej parafii zorganizować 8 paczek po 17 kg na Ukrainę. Wykaz produktów jest podany ściśle wg wagi i rodzajów produktów. Postanowiłem zakupić produkty hurtowo. Na chwile obecną jedna paczka wyniesie ok. 350 zł. W związku z tym składka z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na ten cel.
  9. Od 1 stycznia do 30 kwietnia 2022 r. można przekazać 1% podatku na rzecz Caritas Diecezji Tarnowskiej, która posiada status organizacji pożytku publicznego. Ulotki znajdują się na stoliku w przedsionku kościoła.
  10. Zachęcamy do czytelnictwa Gościa Niedzielnego.