2 niedziela po Narodz. Pańskim 2022

 1. Niedziela – druga niedziela w po Narodzeniu Pańskim, a pierwsza miesiąca stycznia, składka na cele diecezjalne. Po wszystkich mszach św. będzie Kolęda Misyjna – będzie scenka przedstawiona przez kolędników misyjnych po każdej mszy i będziemy mieli okazję złożyć ofiarę do puszki na cele misyjne. Schola parafialna zaprasza wszystkich parafian do wspólnego kolędowania właśnie dzisiaj na godzinę 17.00.  
 2. Poniedziałek – Najświętszego Imienia Jezus.
 3. Wtorek – .
 4. Środa – Nowenna i msza św. o 17.00.
 5. Czwartek – Uroczystość Objawienia Pańskiego, święto obowiązkowe. Dzień Dzieła Misyjnego Diecezji Tarnowskiej i Misyjny Dzień Dziecka. Składka na misje. Msze jak w niedzielę, a więc o 7.00; 9.00; 11.00 i 16.00. Po mszach poświęcenia złota, kadzidła mirry i kredy. Będzie to pierwszy czwartek miesiąca. Po mszy wieczornej a więc o godz. 17.00 zebranie Parafialnej Rady Duszpasterskiej.
 6. Piątek – pierwszy piątek miesiąca, do chorych jedziemy o 8.00, od 16.00 okazja do spowiedzi.
 7. Sobota – .
 8. Niedziela – Święto Chrztu Pańskiego, druga niedziela stycznia, rano zmiany tajemnic różańcowych, o 11.00 msza z kazaniem dla dzieci, składka na potrzeby parafialne.
 9. W zakrystii są kalendarze RDN-u.
 10. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. + Ireny Zachara, od uczestników pogrzebu będzie 4 msze św., oraz śp. + Franciszka Gołąb, od uczestników pogrzebu będzie również 4 msze św.
 11. W tym tygodniu ciąg dalszy wizytacji duszpasterskiej. Przypominamy, że widomym znakiem życzenia sobie kolędy będą otwarte drzwi domu, co będzie znaczyło, że życzymy sobie kolędę. Jeżeli w którymś domu np. jest kwarantanna to zrozumiałe jest, że dom będzie zamknięty. Jeżeli z jakiegoś powodu nie chcemy kolędy, bo np. boimy się możliwości przeniesienia zakażenia, to również dom będzie zamknięty. Jeżeli zaistnieje też inna okoliczność, to proszę bez wahania dom zamknąć. Nie będziemy mieli z tego powodu żadnych wątpliwości ani komentarzy. Pójdzie tylko sam ksiądz. Porządek wizyty następujący: wejście kapłana, pokropienie wodą święconą, modlitwa błogosławieństwa, ewentualne poświęcenia, krótka rozmowa z domownikami bez zbędnych przedłużań. Darujmy sobie też posiłki. Z kościoła będzie możliwość zabrania wody do pokropienia domu.    
 12. Porządek odwiedzin w tym tygodniu:

Poniedziałek od 14.00 – ul. Kasztelana Spytka strona południowa do Zdzisław Puta i ul. Kasztelana Spytka od Pani Ewy Karaś w stronę szkoły.

Wtorek od 14.00 – ul. Kasztelana Spytka od Nalepków w stronę zachodnią i ul. Bursztynowa od Pana Zydronia w stronę zachodnią i ul. Gródek.

Środa od 14,00 – (z ewentualną przerwą na Mszę wieczorną) ul. Bursztynowa od pana Rzenno w stronę Granicznej i Osiedle nad Uszwicą.

Piątek od nie ma kolędy.

Sobota od 9.00 – oś. Urocze od szkoły i od Pana Regieca.

 1. Zachęcamy do czytelnictwa Gościa Niedzielnego.