2 NIEDZIELA ADWENTU 2019

 

 1. Niedziela – zarazem Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, druga niedziela Adwentu, Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie, zmiany tajemnic różańcowych, o 11.00 msza z kazaniem dla dzieci, składka na tacę w kościele na potrzeby parafialne, zaś do puszek na zewnątrz kościoła na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

Dzisiaj do naszych domów przyjdą: młodzież i ministranci by przynieść nam opłatki wigilijne, oraz kadzidło i kredę na Trzech Króli. Ofiary jak zwykle na cele związane z liturgią.   

 1. Poniedziałek –
 2. Wtorek –   
 3. Środa –
 4. Czwartek –
 5. Piątek – Św. Łucji, dziew. i męcz., dzień modlitw za ofiary stanu wojennego.
 6. Sobota – Św. Jana od Krzyża, prezb. i dok. Kośc.
 7. Niedziela – trzecia niedziela miesiąca, zwana Gaudete – Radujcie się.
 8. W ramach akcji Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom – Świeca Caritas 2019, Caritas diecezjalna rozprowadza za pośrednictwem parafii świece duże i małe. Ofiara na Dzieło Pomocy za małą świecę 5 zł a za dużą 15 możemy wrzucać do koszyczka. Świece są pod chórem i w zakrystii. Adwentowa ofiara na pomoc dla dzieci, której towarzyszy świeca na stole wigilijnym, niech będzie znakiem otwartego oczekiwania na Zbawiciela i wyrazem solidarności w czasie świątecznym z dziećmi z ubogich rodzin.
 9. W ramach akcji Torby Charytatywne dwie rodziny odpowiedziały na apel i zakupiły produkty dla ubogich, które to zostały przekazane osobom biedniejszym, za co te osoby bardzo dziękują. Bóg zapłać.
 10. Ogłoszenie od Sołtysa dotyczące mieszkańców ulic Granicznej i Skalnej. Dziś w Domu Ludowym o godzinie 17.30 spotkanie dotyczące korekty rozkładu jazdy zapewne busa, bo pociągu u nas nie ma. Była ta informacja na stronie internetowej sołectwa i na tablicach.
 11. Zachęta do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli, …
 12. Polecam wydanie albumowe pt: „Kościoły Diecezji Tarnowskiej”. Cena jednego egzemplarza to 80 złotych.