- Niedziela – pierwsza niedziela sierpnia, składka na cele diecezjalne, Rocznica Powstania Warszawskiego (1944). Po mszach św. błogosławienie pojazdów z racji wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących. Dziś można zyskać odpust Porcjunkuli – czytaj niżej.
- Poniedziałek – .
- Wtorek – .
- Środa – św. Jana Vianneya, prezb. – święto patronalne proboszczów. Okazja do spowiedzi przed pierwszym piątkiem od 17.30.
- Czwartek – pierwszy czwartek miesiąca, pamiętamy w modlitwach o kapłanach i modlimy się o powołania. Okazja do spowiedzi przed pierwszym piątkiem od 17.30.
- Piątek – święto Przemienienia Pańskiego, pierwszy piątek miesiąca, wyjazd do chorych od 8.00. Okazja do spowiedzi z racji pierwszego piątku od 17.30.
- Sobota – pierwsza sobota miesiąca.
- Niedziela – druga niedziela miesiąca, zmiany tajemnic różańcowych, składka na cele parafialne.
- Ofiary do puszek na rzecz poszkodowanych przez ostatnie podtopienia i ulewy w Niemczech, Belgii i Holandii zebrane zgodnie z apelem episkopatu wyniosły 1343zł.
- Zachęcamy do czytelnictwa Gościa Niedzielnego.
- Ofiary na kościół złożyli: … , . Bóg zapłać!
ODPUST PORCJUNKULI
Od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia można zyskać tzw. odpust Porcjunkuli. Można go zyskać tylko jeden raz w roku i ofiarować za siebie albo za zmarłych na sposób wstawiennictwa. Jest to odpust zupełny udzielony za pobożne nawiedzenie jakiegokolwiek kościoła i odmówienie w tym czasie Ojcze nasz i Wierzę (por. WO nad. 33 § 1 nr 5).
Do tych dwóch modlitw, które łączą się z nawiedzeniem kościoła i razem stanowią tzw. czyn odpustowy, należy dodać pozostałe warunki, konieczne do zyskania odpustu.
Podstawowym jest dyspozycja wewnętrzna, czyli wykluczenie jakiegokolwiek przywiązania do grzechu, nawet powszedniego i wzbudzenie intencji zyskania odpustu.
Pozostałe trzy warunki to:
- spowiedź sakramentalna,
- Komunia św.,
- modlitwa w intencjach Ojca Świętego, np. Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo (lub inna modlitwa).
Te trzy warunki mogą być wypełnione na wiele dni przed lub po 2 sierpnia, choć wypada, aby Komunia i modlitwa w intencjach Ojca Świętego były odprawione w dzień zyskiwania odpustu (por. normy dotyczące odpustów n.19-20).
Przy odmawianiu modlitw wystarczy również ją odmówić na przemian z towarzyszem lub śledzić myślą, gdy ktoś inny ją odmawia głośno. W przypadku głuchoniemych, wystarczy, że razem z innymi, modlącymi się w tym samym miejscu, kierują do Boga swój umysł i pobożne uczucia; albo odmówią myślnie lub tekst modlitwy będą przebiegali tylko oczami.
(Biskup ordynariusz, dla pożytku duchowego wiernych, może wyznaczyć ten odpust na inny dzień w roku. Dlatego tam, gdzie parafia uzyskała przeniesienie tego odpustu na inny dzień (związany np. z drugorzędnym patronem parafii) nie należy ogłaszać wiernym odpustu Porcjunkuli na dzień 2 sierpnia.)