17 Niedziela zwykła 2021

1. Niedziela – czwarta niedziela miesiąca, Niedziela Synodalna, ofiary do puszek na rzecz poszkodowanych przez ostatnie podtopienia i ulewy w Niemczech, Belgii i Holandii zgodnie z apelem episkopatu. Dziś także odpust w Brzesku w parafii św. Jakuba Apostoła, suma o 11.00. Zaproszenie czytaj niżej.
  2. Poniedziałek – Świętych Joachima i Anny rodziców NMP,
  3. Wtorek – .
  4. Środa – Nowenna.
  5. Czwartek – Św. Marty.
  6. Piątek – Św. Brygidy, zak. patronki Europy, Koronka do Miłosierdzia Bożego.
  7. Sobota – Św. Ignacego Loyoli, prezb.
  8. Niedziela – pierwsza niedziela sierpnia, składka na cele diecezjalne, po mszach św. błogosławienie pojazdów z racji wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących.
  9. Zachęcamy do czytelnictwa Gościa Niedzielnego.
  10. Ofiary na kościół złożyli: Anna i Przemysław Plesiński, .  Bóg zapłać!

Czcigodni Bracia Kapłani!

Bardzo serdecznie proszę o ogłoszenie w ogłoszeniach parafialnych w najbliższą niedzielę:

Dzisiaj Odpust ku czci św. Jakuba patrona parafii i Miasta Brzeska w Sanktuarium św. Jakuba w Brzesku. Suma odpustowa o godz. 11.00. Po południu na Pl. Kazimierza Wielkiego w Brzesku z racji Brzeskich Dni Jakubowych będzie odbywało się wiele imprez towarzyszących Świętu Patrona Miasta. Serdecznie zapraszamy na  koncert największego góralskiego zespołu dziecięcego „Małej Armii Janosika”.

Początek koncertu godz. 16.30, Pl. Kazimierza W., wstęp wolny.
ks. Józef Drabik – dziekan