16 Niedziela zwykła 2022

1. Niedziela – trzecia niedziela lipca, składka na wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.
  2. Poniedziałek – Św. Szymona z Lipnicy, prezb.
  4. Środa – Nowenna do MBNP.
  5. Czwartek –
  6. Piątek – Św. Marii Magdaleny, Koronka do Bożego Miłosierdzia.
  7. Sobota – Św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy
  8. Niedziela – trzecia niedziela lipca, po mszach św. będzie błogosławienie pojazdów mechanicznych z racji zbliżającego się wspomnienia św. Krzysztofa i rozpoczęcia XXIII Ogólnopolskiego Tygodnia św. Krzysztofa, który to tydzień także połączony jest z misjami – komunikat.
  9. W minionym tygodniu był pogrzeb + Jana Klimka, od uczestników pogrzebu będzie 8 mszy św.
  10. Minęło trochę czasu od majówek granych tradycyjnie na instrumentach dętych. Dziękuję rodzinie Krzysztofa Nowaka za udostępnienie balkonu do grania majówek. Bardzo dziękuję orkiestrze grającej codziennie rano majówki. Już każdego roku się powtarzam, ale naprawdę miło jest iść do kościoła, słysząc pieśni maryjne wykonywanie na instrumentach dętych, a w tym roku grali panowie: Stanisław Nalepka, Artur Tyński, Mariusz Karaś i Bartłomiej Musiał. Bardzo gorąco dziękuję za ten trud przybywania, poświęcenia czasu i dawania swoistego świadectwa wiary, ukazywanego naszej parafii. Bóg zapłać! Życzę, by Maryja, którą tak wytrwale uwielbiają grając, wypraszała im u Boga potrzebne łaski. Szczęść Boże!
  11. Zauważyliśmy zapewne, a jeśli nie to zauważmy po wyjściu z kościoła, że oczyszczeniu, odświeżeniu i malowaniu zostały poddane betonowe figury przy wejściu na plac kościelny. Pracowali przy tych figurach panowie: Włodzimierz Bagiński, Władysław Nalepka użyczył koparki by figury zdjąć ze słupów i na powrót je tam postawić, Aleksander Tota i Jan Zgraja. Myślę, że będę wyrazicielem wszystkich, dziękując im dziś za wykonaną pracę, szczerze i gorąco im dziękuję. Bóg zapłać! Panu Krzysztofowi Krzywda dziękuję za wypożyczenie myjki Kärcher. Bóg zapłać!
  12. Ogłoszenie o badaniach POcovidowych. Są też ulotki na stoliku z gazetami.
  13. Zachęcamy do czytelnictwa: Gościa Niedzielnego, jest też książka o Stefani Łąckiej kandydatce na ołtarze.