13 Niedziela zwykła 2021

 1. Niedziela – czwarta niedziela miesiąca, Niedziela synodalna.
 2. Poniedziałek – św. Ireneusza, bpa i męcz.
 3. Wtorek – Uroczystość Świętych Ap. Piotra i Pawła, msze św. w kościele o 7.00: 9.00 i 18.00, składka do dyspozycji Ojca św. jako świętopietrze. W modlitwach w tym dniu pamiętamy szczególnie o papieżu Franciszku. Odpusty …
 4. Środa – Nowenna, okazja do spowiedzi przed pierwszym piątkiem od 17.30.
 5. Czwartek – pierwszy czwartek miesiąca modlimy się o powołania i za powołanych do służby Bożej tak alumnów jak i księży, zawłaszcza z naszej parafii. Okazja do spowiedzi przed pierwszym piątkiem od 17.30.
 6. Piątek – święto NMP Tuchowskiej – informacje o odpuście tuchowskim który rozpoczyna się 1 lipca to jest w czwartek o 18.00 a kończy w piątek 9 lipca, więcej informacji w afiszu na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej parafii – Odpust Tuchowski. W tym dniu przypada pierwszy piątek miesiąca lipca, wyjazd do chorych od 8.00, okazja do spowiedzi przed pierwszym piątkiem od 17.30.
 7. Sobota – św. Tomasza Apostoła, pierwsza sobota miesiąca.
 8. Niedziela – pierwsza niedziela lipca, składka na cele diecezjalne, do puszek na Caritas jako pomoc poszkodowanym – Komunikat Biskupa Tarnowskiego w związku z trąbą powietrzną – czytaj niżej.
 9. Ogłoszenie od Dziekana Wydziału Teologicznego Sekcja w Tarnowie – czytaj niżej.
 10. Dzieci komunijne złożyły na cele misyjne 1390.00 zł, co zostało wysłane do Referatu misyjnego. Bóg zapłać.
 11. Wczoraj odprowadziliśmy na miejsce oczekiwania na zmartwychwstanie śp. + Janinę Klimek, od uczestników pogrzebu będzie 6 mszy św.
 12. Rozpoczyna się czas urlopów. W czasie urlopu ks. Tomasz będzie odprawiał od 1 do 15 lipca msze za zmarłego + Aleksandra Jędrykę – wykaz tych mszy w zakrystii.
 13. Zachęcamy do czytelnictwa Gościa Niedzielnego.
 14. Komunikat Biskupa Tarnowskiego

   

   

  Drodzy Diecezjanie!

   

           Z głębokim przejęciem przyjmowaliśmy informacje o szeregu dramatycznych wydarzeń, które boleśnie dotknęły najpierw mieszkańców w Nowej Białej, zaś w miniony czwartek także kilka miejscowości w rejonie sądeckim, przez który przeszła trąba powietrzna i gradobicie. Najdotkliwiej zostali poszkodowani mieszkańcy Librantowej i okolic, gdzie zostało uszkodzonych około 50 budynków. Kilkadziesiąt rodzin straciło nie tylko dach nad głową, ale przede wszystkim stabilność życiową i wewnętrzny pokój. Nie możemy ich pozostawić bez konkretnej pomocy, do której tak dobitnie wzywał nas św. Paweł w dzisiejszym drugim czytaniu mszalnym: „niech wasz dostatek przyjdzie z pomocą ich potrzebom” (2 Kor 8, 14).

           Gorąco proszę Was zatem o ducha solidarności z poszkodowanymi, zarówno poprzez modlitwę w ich intencji, jak i pomoc materialną, którą będziemy chcieli zorganizować w przyszłą niedzielę, tj. 4 lipca, zbierając przy kościołach   ofiary pieniężne do puszek Caritas.

           Dziękując za wszelkie wyrazy waszej solidarności z poszkodowanymi udzielam Wam z serca pasterskiego błogosławieństwa.

   

   

  † Andrzej Jeż
  BISKUP TARNOWSKI

   

 15. Komunikat Dziekana WTST

 16. Wielce Czcigodny Księże Proboszczu,

   

  zwracam się z gorącą prośbą o zamieszczenie w ogłoszeniach parafialnych komunikatu następującej treści:

   

  Dnia 1 czerwca br. rozpoczęła się rekrutacja na studia magisterskie z teologii na Wydziale Teologicznym Sekcja w Tarnowie. Studia te, przeznaczone dla osób świeckich i zakonnych, służą nie tylko pogłębieniu wiary i chrześcijańskiej formacji, lecz także przygotowują do nauczania religii w szkole podstawowej i średniej.

           Od 1 października 2021 r. rozpoczną się także studia podyplomowe: „Katecheza przedszkolna”, które są przeznaczone dla absolwentów studiów wyższych posiadających uprawnienia pedagogiczne. Podyplomowe studia pozwalają na uzyskanie kwalifikacji do nauczania religii w przedszkolu we wszystkich grupach wiekowych.

  Zachęcamy do podjęcia studiów na tarnowskim Wydziale.

   

  Link do rekrutacji: https://irk2.upjp2.edu.pl/pl/offer/REK2021_2022_IST_JSM_PL/programme/TWT-KP-SJ-a/

  Sekretariat: tel. 146223331, email: wteol@diecezja.tarnow.pl

   

  Serdecznie dziękuję za przychylne ustosunkowanie się do mojej prośby i zaangażowanie na rzecz Wydziału Teologicznego Sekcja w Tarnowie.

   

   

  Z wyrazami szacunku

   

     Ks. dr hab. Marek Kluz, prof. UPJPII

                                  dziekan WTST