10 Niedziela zwykła 2021

1. Niedziela – Dzień Dziękczynienia w Polsce, pierwsza niedziela miesiąca składka na cele diecezjalne. Dziś procesja po mszy o 11.00.
  2. Poniedziałek – bł. Zbigniewa Strzałkowskiego, prezb. i męcz.
  3. Wtorek – św. Jadwigi Królowej.
  4. Środa –
  5. Czwartek – zakończenie Oktawy Bożego Ciała, błogosławieństwo wianków i błogosławieństwo dzieci
  6. Piątek – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych – można spożywać mięso, Dzień Modlitw o Świętość Życia Kapłańskiego. Będzie również procesja po mszy wieczornej.
  7. Sobota – wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.
  8. Niedziela – druga niedziela miesiąca, zmiany tajemnic różańcowych, składka na tacę na cele parafialne, do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
  9. Dobiegły końca parafialne uroczystości związane z komunią, rocznicą komunii, bierzmowaniem i wizytacją i prymicjami. Można powiedzieć istny maraton. Raz jeszcze gorąco dziękuje za wszelkie zaangażowanie, porządkowanie obejścia wokół kościoła i plebanii, za wszelkie prace związane z dekoracjami. Naprawdę w tym wszystkim widziałem waszą szczerość i zaangażowanie. Bóg zapłać.
  10. Dziękuję za przygotowanie procesji Bożego Ciała: urządzenie ołtarzy, zadbanie o kwiaty i ofiary na pokrycie kosztów zakupu banerów do ołtarzy mieszkańcom Bocheńskiej, Skalnej, Pod Wieżami, Tęczowej. Dziękuję druhom OSP za asystę na procesji, Liturgicznej Służbie Ołtarza oraz dzieciom za sypanie kwiatków. Bóg zapłać. Teraz trzeba będzie posprzątać dekoracje prymicyjne.
  11. Jak każdego roku tak i w tym roku po zakończeniu miesiąca maja bardzo dziękuję orkiestrze grającej codziennie rano majówki. Miło jest iść do kościoła słysząc pieśni maryjne wykonywanie na instrumentach dętych przez panów: Stanisława Nalepkę, Artura Tyńskiego, Mariusza Karasia i Bartłomieja Musiała. Bardzo gorąco dziękuję za trud przybywania i to po raz kolejny dawane świadectwo wiary, tak pięknie ukazane temu małemu światu, jakim jest nasza parafia. Bóg zapłać. Życzę, by Maryja, którą tak wytrwale uwielbiają grając, wstawiała się za nimi u Boga i wypraszała potrzebne łaski. Szczęść Boże!
  12. Zachęcamy do czytelnictwa Gościa Niedzielnego.