1 NIEDZIELA ADWENTU ROK 2019

1. Niedziela – pierwsza niedziela Adwentu rozpoczynająca nowy rok liturgiczny, składka na cele diecezjalne. Roraty oczywiście będą tylko w dni powszednie o 6.30 dla starszych i o 17.00 dla dzieci, które to dzieci serdecznie zapraszamy z lampionami. Przed Roratami rano śpiewać będziemy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny.
  2. Poniedziałek –
  3. Wtorek – Św. Franciszka Ksawerego, prezb.
  4. Środa – Dzień modlitw za bezrobotnych, od 16.30 okazja do spowiedzi dla dzieci przed pierwszym piątkiem. Korzystajmy też ze spowiedzi rano podczas godzinek.
  5. Czwartek – pierwszy czwartek miesiąca – będziemy się modlić za powołanych i o powołania w kościele, od 16.30 okazja do spowiedzi dla młodzieży przed pierwszym piątkiem.
  6. Piątek – wyjazd do chorych z racji pierwszego piątku od 8.00, od 16.30 okazja do spowiedzi dla starszych z racji pierwszego piątku.
  7. Sobota – Św. Ambrożego, bpa i dok. Kośc., pierwsza sobota miesiąca.
  8. Niedziela – to zarazem Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, druga niedziela Adwentu, Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie, zmiany tajemnic różańcowych, o 11.00 msza z kazaniem dla dzieci, składka na tacę w kościele na potrzeby parafialne, zaś do puszek na zewnątrz kościoła na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

W najbliższą niedzielę, 8 grudnia do naszych domów przyjdą: młodzież i ministranci by przynieść nam opłatki wigilijne, oraz kadzidło na Trzech Króli. Podobnie jak w ubiegłym roku jest tam w zestawie: kadzidło, węgielek, i kreda, które to rzeczy poświęcimy w uroczystość Trzech Króli 6 stycznia i poświęconą kredą wypiszemy na drzwiach litery K+M+B+2020. Ofiary jak zwykle na cele związane z liturgią.

1. W ramach akcji Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom – Świeca Caritas 2019, Caritas diecezjalna rozprowadza za pośrednictwem parafii świece duże i małe. Ofiara na Dzieło Pomocy za małą świecę 5 zł a za dużą 15 możemy wrzucać do koszyczka. Świece są pod chórem i w zakrystii. Adwentowa ofiara na pomoc dla dzieci, której towarzyszy świeca na stole wigilijnym, niech będzie znakiem otwartego oczekiwania na Zbawiciela i wyrazem solidarności w czasie świątecznym z dziećmi z ubogich rodzin.
  2. Zakończył się listopad miesiąc szczególnej pamięci o zmarłych. Modliliśmy się za nich w różańcu z wypominkami. Przez niedziele w ciągu roku również będziemy pamiętać o zmarłych w wypominkach rocznych oraz w mszach za wiernych wypominanych. Dziękujemy z wszelkie ofiary pieniężne złożone z racji wypominek. Bóg zapłać!
  3. Zachęta do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli, …
  4. Polecam wydanie albumowe pt: „Kościoły Diecezji Tarnowskiej”. Cena jednego egzemplarza to 80 złotych.