XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA ROK A 2017

paź.

2017

1. Niedziela – druga niedziela miesiąca, zmiany tajemnic różańcowych, intencja na miesiąc październik: Aby w świecie pracy wszystkim były zagwarantowane poszanowanie i ochrona praw, a bezrobotnym została dana możliwość przyczyniania się do tworzenia wspólnego dobra, o 11.00 msza z kazaniem dla dzieci, składka na potrzeby parafialne, do puszek na fundusz papieski. Obowiązkiem parafii jest, aby zbierać ofiary na fundusz papieski  i przekazać je do kurii diecezjalnej jednocześnie z nich się rozliczając. Zaś na terenie parafii, poza placem kościelnym, takie ofiary będzie zbierać młodzież i te ofiary są również na fundusz papieski, ale z nich rozlicza się szkoła. Komu wrzucimy do skarbonki to zależy od nas.
2. Poniedziałek –
4. Środa –
5. Czwartek –
6. Piątek – bł. Honorata Koźmińskiego
7. Sobota –
8. Niedziela –
9. Ogłoszenie o Rękodziele …
10. Są już terminy mszy św. od uczestników pogrzebu które odprawi ks. Antoni Wasil za zmarłych: Janinę Krzywda, Rozalię Maksimczyk, Zygmunta Jaroszka i Stanisława Pajora. Można je odebrać w zakrystii.
11. Wczoraj odbył się pogrzeb śp. + Zbigniewa Nowaka, od uczestników pogrzebu będzie 9 Mszy św.
12. W minionym tygodniu zostały zakończone prace tynkarskie w kościele. Po pracach tynkarskich w kościele sprzątały Panie i im bardzo dziękuję. Niestety nie wiem które.
13. Jest jeszcze do wykonania pewna praca w kościele. Do niej potrzebni są sprawni i sprytni mężczyźni, bo będzie to praca na rusztowaniu, które trzeba będzie często przesuwać. Chodzi o dokończenie zdejmowania farby na łuku przed prezbiterium i umycie ścian, obrazów oraz solidne wyczyszczenie ołtarzy. Trzeba te prace wykonać zwilżoną gąbką i często wymieniać wodę. Chodzi i zebranie pyłu ze ścian, którego jest bardzo dużo a który unosi się bez przerwy przy choćby wietrzeniu. Wystarczy rano zetrzeć ławki a już wieczorem jest dużo pyłu. Gdybyśmy umyli ściany i solidnie sprzątnęli ołtarze, to można by odsłonić organy i taki stan rzeczy oczekiwałby już na malowanie, a te prace mogą być dopiero w przyszłym roku. Bardzo proszę, może w tym tygodniu udałoby się te prace wykonać. Nie chcemy wchodzić w kolizję z pracami przy centralnym ogrzewaniu które nastąpią niebawem.
14. Chciałbym was podobnie jak w ubiegłym roku zachodzić do głosowania. Tę inicjatywę popiera też kuria diecezjalna w Tarnowie prosząc o udostępnienie wiernym tej informacji. Ta wiadomość jest też na stronie internetowej parafii. Szczegółowe informacje niżej.
15. Lista kandydatów do parafialnej Rady Duszpasterskiej: Krzywda Krzysztof, Święch Paweł, Piotr Tota, Stanisław Gicala, Maria Serwatka (O. Urocze), Tadeusz Karaś, Stelmach Rafał, Kukla Tadeusz, Przybyłko Krzysztof, Anioł Henryk.

Poręba Spytkowska, 7 września 2017r.

Szanowny Księże Proboszczu, Drodzy Mieszkańcy Poręby Spytkowskiej!

Zachęcam do oddania głosu w Budżecie Obywatelskim Województwa Małopolskiego. Z naszej miejscowości jako jedynego sołectwa w gminie Brzesko został złożony projekt pod nazwą “Wielka Bitwa o Miecz Kasztelana Spytka - Poręba Spytkowska 2018”
Obejmuje on organizację wydarzenia plenerowego o charakterze kulturowym               i historycznym w naszej miejscowości. Polega na zaangażowaniu społeczności z regionu       w gry i konkursy nawiązujące do czasów średniowiecza. Nagrodą główną całej wielkiej bitwy będzie wykuty specjalnie na tę okazję Miecz Kasztelana Krakowskiego - Spytka           z Melsztyna, dawnego właściciela ziem obecnej Poręby Spytkowskiej od którego imienia wywodzi się drugi człon nazwy miejscowości. Jednymi z atrakcji będą stoiska średniowiecznego kowala, skryby, garncarza, tkacza i szewca a po zmroku salwa armatnia       i pokaz ognia. Pomysłodawca projektu zakłada także drugą część wydarzenia nawiązującego już do czasów współczesnych, mającego na celu integrację społeczności - koncert gwiazdy Disco Polo.
Projekt nie zakłada zadania inwestycyjnego ze względu na regulamin budżetu, dlatego sięgamy po pieniądze dla naszej wsi na taki cel jaki jest tylko możliwy. Na nasz projekt mogą głosować mieszkańcy powiatów: brzeskiego, bocheńskiego, dąbrowskiego, tarnowskiego i miasta Tarnowa. Aby zagłosować trzeba mieć skończone 16 lat, należy przygotować nr PESEL, wejść na stronę www.bo.malopolska.pl i wybrać zadanie o kodzie TAR03 Wielka Bitwa o Miecz Kasztelana Spytka. Można głosować także za pomocą kart, które dostępne są w Domu Ludowym w bibliotece publicznej w godzinach jej otwarcia. Należy pamiętać, że każdy z mieszkańców może oddać tylko jeden głos. Głosowanie trwa do 13 października. Szanowni mieszkańcy w zeszłym roku udało się dzięki Wam zbudować plac zabaw, wierzę że i tym razem projekt uda się przegłosować.

Zachęcam do głosowania i pozdrawiam.