XXV NIEDZIELA ZWYKŁA ROK A 2017

wrz.

2017

1. Niedziela – ostatnia niedziela miesiąca a więc kolejna niedziela synodalna, także Dzień modlitw o trzeźwość oraz Diecezjalna pielgrzymka do Szczepanowa (o charakterze przebłagalnym i wynagradzającym za grzechy przeciwne trzeźwości).
2. Poniedziałek – bł. Władysława z Gielniowa, prezb.
4. Środa – św. Wincentego a Paulo, prezb., O 18.00 Nowenna do MB Nieust. Pomocy i msza św.
5. Czwartek – Św. Wacława, męcz.
6. Piątek – Św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała, o 18.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i msza św..
7. Sobota – Św. Hieronima, prezb. i dok. Kośc.
8. Niedziela – pierwsza niedziela października, składka na potrzeby diecezjalne, początek nabożeństw różańcowych. Nabożeństwo różańcowe w październiku w dni powszednie będzie o 17.00, w niedzielę o 16.00. Po różańcu będzie msza św.
9. Komunikat episkopatu Polski.
10. Komunikaty biskupa tarnowskiego.
11. Kandydatów na radnych składamy na kartkach na tacę lub do puszki na bocznym ołtarzu.
12. W minionym tygodniu podjęliśmy się prac w kościele. Udało się prawie w całości dokonać ścienienia powierzchni malarskiej. Była to praca i uciążliwa i bardzo brudząca. Przy ścienianiu pracowali - nie będę już wyliczał dokładnie kto ile pracował. Każdy włożył dużo wysiłku i utrudzenia. Dziękuję wiec za wykonaną pracę: Pani Renacie Osiełkiewicz-Stan, Panom Tadeuszowi Karasiowi, Henrykowi Aniołowi, Jankowi Kurkowi, Jackowi Święchowi, Markowi Jędryce, Jakubowi Jędryce, Markowi Putowi, Szymonowi Putowi, Marianowi Hodurkowi, Grzegorzowi Jędryce, Marianowi Pytrce, Tadeuszowi Garyckiemu, Pawłowi Francuzowi, Piotrowi Francuzowi, Damianowi Francuzowi, Tomaszowi Śledziowi. Dziękuję też sprzątającym Panom i Paniom. Codziennie trzeba było choć trochę oporządzić kościół, by można było w miarę godziwie odprawiać nabożeństwa. Sprzątały Panie: Anna Hamowska, Anna Hodurek, Wiesława Put, Agnieszka Święch, Dorota Ratowska, Gertruda Kokoszka, Janina Zgraja, Emilka Hodurek, Bożena Pytka, Krystyna Karaś, Barbara Śledź, Karolina Przeklasa, Teresa Francuz i Pan Marian Hodurek. Wszystkim raz jeszcze bardzo gorąco dziękuję. Niech Bóg wynagrodzi.
13. W tym tygodniu nadal będą prowadzone prace tynkarskie w kościele. Oczywiście też mam gorącą prośbę, by przemyć kościół codziennie wieczorem. Nie będzie to już sprzątanie po zakurzeniu pyłem ale jednak trzeba kobiecej ręki. Wprawdzie tynkarze po sobie pobieżnie sprzątają, ale trzeba trochę jeszcze po nich poprawić. Tynkarze kończą około 17.00 więc  sprzątanie byłoby ok. 17.30. Liczę, że prace tynkarskie zakończą się w tym tygodniu.
14. W czwartek natomiast od rana od godz. 8.00, proszę kilku mężczyzn wykopania  rowu na położenie rury gazowej od gazomierza do kościoła jest to około 6 metrów na głębokość 80 cm. Myślę, że po ostatnich deszczach nie będzie to takie trudne. O przewiert pod chodnikiem poprosiłem pana Witolda Kasperczyka. Po wykopaniu rowu zostanie położona rura i potem trzeba będzie ją będzie zasypać. Bardzo proszę o rzetelne potraktowanie mojej prośby.