VI NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU ROK A 2018

mrz.

VI  NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 25 III 2018

1. Niedziela Palmowa – przed mszą o 11.00 zgromadzimy się przy krzyżu misyjnym i na dziedzińcu kościoła z palmami w ręku by uczestniczyć w poświęceniu palm i procesji do kościoła. Jak zwykle najładniejsze palmy zostaną nagrodzone.
Składka dzisiejsza przeznaczona na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie jako jałmużna postna. Gorzkie Żale jak zwykle o 15.00 i msza św..
2. Poniedziałek –
5. Czwartek –  w tym dniu udamy się do chorych od 8.00 - prośmy zgłosić wszystkich chorych a więc tych do których normalnie jeździmy i życzą sobie też kapłana w wielkim tygodniu i tych do których nie jeździmy na pierwsze piątki a wypada by na święta wyspowiadali się i przyjęli komunię św..
O 18.00 rozpoczyna się Triduum Paschalne – porządek patrz niżej
6. Piątek –   Post ścisły /od 18 - 60 r. życia – 3 posiłki/ i abstynencja /od 14 r. życia do śmierci – od spożywania pokarmów mięsnych/. W tym dniu szczególną cześć oddajemy krzyżowi. Proszę zatroszczyć się o krzyże, które znajdują się na terenie naszej parafii. Ofiary składane przy krzyżu w Wielki Piątek są przeznaczone na Ziemię Świętą. Adoracja przy Grobie Pańskim prowadzona przez młodzież o 22.00 do 23.00 – zapraszamy młodzież gimnazjalną, szkół średnich i pracującą. W Wielki Piątek rozpoczęcie Nowenny do Miłosierdzia Bożego przed Świętem Miłosierdzia o 17.45.
7. Sobota –  poświęcenie pokarmów połączone z adoracją i Nowenną do Miłosierdzia Bożego o 9.00; 10.00; 11.00; 12.00. Wigilia Paschalna rozpocznie się o 19.00 poświęceniem ognia. Przynieśmy świece na odnowienie przyrzeczeń chrztu św. i  wodę do poświęcenia.
8. Niedziela – o 6.00 procesja rezurekcyjna i msza św. Procesja rezurekcyjna w niedzielę o 6.00 prosimy o przygotowanie odpowiedniej oprawy procesji przez druhów OSP, przygotujmy feretrony zabierzmy na procesję sztandary. Prosimy, by te osoby które noszą feretrony, przyszły we środę, by je przygotować do procesji.
9. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. + Henryka Ciury, od uczestników pogrzebu będzie 9 mszy św..

PORZĄDEK  TRIDUUM  PASCHALNEGO

WIELKI  CZWARTEK – PAMIĄTKA  USTANOWIENIA  EUCHARYSTII  I
         KAPŁAŃSTWA