V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU ROK B 2018

mrz.

1. Niedziela – piąta niedziela wielkopostna, w naszej parafii dziś rozpoczynają się Rekolekcje Wielkopostne. Szczerze i gorąco raz jeszcze zapraszamy Was Drodzy Parafianie do solidnego udziału w rekolekcjach. Za udział w rekolekcjach przez trzy dni, możemy zyskać odpust zupełny. Rekolekcje głosi ks. Stanisław Winiarski z diecezji odesko – semferopolskiej. W związku z rekolekcjami, składka dzisiejsza jest dla rekolekcjonisty, jako wyrażenie naszej wdzięczności za trud przyjazdu i głoszenia nauk rekolekcyjnych.  Plan rekolekcji na osobnej kartce.
2. Poniedziałek –
5. Czwartek –
6. Piątek – o 17.00 Droga Krzyżowa dla dzieci, o 18.00 dla starszych.
7. Sobota –
8. Niedziela – za tydzień Niedziela Palmowa. Przed mszą o 11.00 zgromadzimy się przy krzyżu misyjnym i na dziedzińcu kościoła z palmami w ręku by uczestniczyć w poświęceniu palm i procesji do kościoła. Jak zwykle najładniejsze palmy zostaną nagrodzone. Składka w przyszłą niedzielę przeznaczona na wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie jako jałmużna postna. Gorzkie Żale jak zwykle o 15.00 i msza św..
9. W zakrystii i na stoliku pod chórem są baranki i paschaliki. Ofiara zarówno za paschalik jak i za baranka wynosi 5 zł. Jeśli mamy gotowe pieniądze to możemy zabrać baranka lub paschalik pod chórem a ofiarę wrzucić do skarbonki. Jeśli trzeba coś wydać to zapraszamy do zakrystii.
10. Zachęta do czytania prasy katolickiej Gościa niedzielnego.