KONIECZNIE ZAGŁOSUJ

paź.

7

2017

Poręba Spytkowska, 7 września 2017r.

 

 

Szanowny Księże Proboszczu, Drodzy Mieszkańcy Poręby Spytkowskiej!

Zachęcam do oddania głosu w Budżecie Obywatelskim Województwa Małopolskiego. Z naszej miejscowości jako jedynego sołectwa w gminie Brzesko został złożony projekt pod nazwą “Wielka Bitwa o Miecz Kasztelana Spytka - Poręba Spytkowska 2018”
Obejmuje on organizację wydarzenia plenerowego o charakterze kulturowym               i historycznym w naszej miejscowości. Polega na zaangażowaniu społeczności z regionu       w gry i konkursy nawiązujące do czasów średniowiecza. Nagrodą główną całej wielkiej bitwy będzie wykuty specjalnie na tę okazję Miecz Kasztelana Krakowskiego - Spytka           z Melsztyna, dawnego właściciela ziem obecnej Poręby Spytkowskiej od którego imienia wywodzi się drugi człon nazwy miejscowości. Jednymi z atrakcji będą stoiska średniowiecznego kowala, skryby, garncarza, tkacza i szewca a po zmroku salwa armatnia       i pokaz ognia. Pomysłodawca projektu zakłada także drugą część wydarzenia nawiązującego już do czasów współczesnych, mającego na celu integrację społeczności - koncert gwiazdy Disco Polo.
Projekt nie zakłada zadania inwestycyjnego ze względu na regulamin budżetu, dlatego sięgamy po pieniądze dla naszej wsi na taki cel jaki jest tylko możliwy. Na nasz projekt mogą głosować mieszkańcy powiatów: brzeskiego, bocheńskiego, dąbrowskiego, tarnowskiego i miasta Tarnowa. Aby zagłosować trzeba mieć skończone 16 lat, należy przygotować nr PESEL, wejść na stronę www.bo.malopolska.pl i wybrać zadanie o kodzie TAR03 Wielka Bitwa o Miecz Kasztelana Spytka. Można głosować także za pomocą kart, które dostępne są w Domu Ludowym w bibliotece publicznej w godzinach jej otwarcia. Należy pamiętać, że każdy z mieszkańców może oddać tylko jeden głos. Głosowanie trwa do 13 października. Szanowni mieszkańcy w zeszłym roku udało się dzięki Wam zbudować plac zabaw, wierzę że i tym razem projekt uda się przegłosować.

Zachęcam do głosowania i pozdrawiam.