2 Niedziela Zwykła – Rok B

2 NIEDZIELA ZWYKŁA – ROK B – 14 I 2024 r.

1. Dzisiaj – druga niedziela miesiąca, składka na cele inwestycyjne.
  • Zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 7.00.
  • Msza św. ze szczególnym udziałem dzieci o godz. 11.00.
  1. Uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej w Porębie Spytkowskiej, zapraszają dzisiaj na jasełka, które odbędą się o godzinie 14.00 w budynku szkoły. Zachęcam do udziału.
  2. W środę – wspom. św. Antoniego, opata, Nowenna Do MBNP. Dzień Judaizmu.
  • o godz.19.30 spotkanie młodzieży w Domu Ludowym.
  1. W czwartek – rozpoczęcie Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan.
  2. W piątek – św. Józefa Sebastiana Pelczara, bpa.
  3. W sobotę:
  • o godz. 9.00 spotkanie LSO .
  • o godz. 10.00 spotkanie DSM.
  1. Następna niedziela – to trzecia niedziela zwykła, wspom. św. Agnieszki, dziew. i męcz. To także niedziela Słowa Bożego oraz Dzień Babci. Pamiętajmy, że w poniedziałek 22 stycznia  obchodzimy Dzień Dziadka.
  2.  W niedzielę 21 stycznia będziemy gościć w naszym kościele Chór Parafialny  Cantabo Deo z Parafii pw. św. Antoniego w Gołkowicach prowadzony przez p. Ilonę Jagieła. Chór wystąpi z koncertem kolęd zaraz po Mszy św. o godzinie 9.00  i po Mszy św. o godz. 11.00 podczas, której również zaśpiewa. Zachęcamy do licznego udziału w koncertach.
  3. Zapraszamy do udziału w XIII Forum Formacyjnym „Oto Ciało Moje” organizowanym przez Wydział ds. Nowej Ewangelizacji. Forum odbędzie się w dniu 20 stycznia 2024 roku na hali sportowo-widowiskowej Pałacu Młodzieży w Tarnowie. Szczegółowe informacje na stronie: fftarnow.pl. Zachęcamy do udziału wszystkich, a zwłaszcza młodzież.
  4. Bóg zapłać za ofiarę na kościół: pewnej rodzinie z ulicy Bursztynowej, Janowi Jędryce oraz Magdalenie i Januszowi Tota.
  5. W przedsionku kościoła są blankiety wpłaty darowizny na kościół, z której warto skorzystać, by potem odpisać wysokość darowizny od podatku – zachęcam do tej formy wparcia naszej parafii.
  6. Bóg zapłać za ofiary na Kolędę Misyjną w ramach akcji PDMP „Dzieci pomagają Dzieciom”. Na dzień dzisiejszy jest to kwota 5640 zł. Zostanie ona wpłacona na konto misyjne. Jeszcze raz dziękuję dzieciom i młodzieży za zaangażowanie w tę inicjatywę, oraz tym, który przyjęli kolędników misyjnych, a także tym , którzy wsparli to dzieło podczas składki.
  7. W tym tygodniu dalszy ciąg kolędowej wizyty duszpasterskiej /patrz obok/.
  8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, zwłaszcza Gościa Niedzielnego, Promyczka Dobra, Trwajcie w miłości.
  9. Wszystkim, solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia: obfitości Bożego błogosławieństwa oraz troskliwej opieki Maryi i św. Bartłomieja – naszego patrona.

Łączy nas Chrystus, który nadaje sens i cel naszemu życiu i działaniu. Naszym zadaniem, tak jak Jana Chrzciciela, jest również wskazywanie na Jezusa jako Syna Bożego. Świadectwo o Jezusie jest najważniejszą misją życia każdego z nas. Niech nam pobłogosławi. Szczęść Boże!