18 NIEDZIELA ZWYKŁA ROK B 2018

1. Niedziela – dziś pierwsza niedziela sierpnia, składka na cele diecezjalne.
2. Poniedziałek – w liturgii Święto Przemienienia Pańskiego
4. Środa – Św. Dominika, kapłana, o 18.00 Nowenna do MBNPomocy.
5. Czwartek – Św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein), dziewicy i męczennicy – patronki Europy.
6. Piątek – Św. Wawrzyńca diakona i męczennika, o 18.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i Msza św..
7. Sobota – Św. Klary dziewicy i męczennicy.
8. Niedziela – druga niedziela miesiąca, zmiany tajemnic różańcowych, składka na cele parafialne.
9. Rozpoczęły się prace tynkarskie polegające na położeniu warstwy tynku tzw. Mineralnego jako podkład – przygotowanie do właściwego malowania. W kruchcie pod chórem, częściowo na chórze i pod chórem możemy zobaczyć już efekt tej pracy. W kruchcie południowej trzeba było usunąć tynk cementowy, jeszcze tam trzeba usunąć pewne jego części. Po przeschnięciu tam będzie najpierw położony tynk przepuszczalny a potem mineralny. Dziękuję tym którzy pomagali w pracach w minionym tygodniu i je wykonywali. Także dziękuję pracującym w sobotę przy sprzątaniu. W tym tygodniu prace będą nadal prowadzone, ale już na ścianach kościoła.
Bardzo dziękuję Firmie Granit-Pol ze Starego Wiśnicza za gratisowy montaż tablic w przedsionku oraz za gratisowe wykonanie i podarowanie nam dwóch marmurowych parapetów na okna pod chórem. Bóg zapłać! Nie są one jeszcze właściwie obsadzone, ale będą niebawem.
10. Msze św. + Janinę Pytka od 8 do 15 sierpnia odprawi ks. Proboszcz na urlopie.
11. Ogłoszenie od Sołtysa.
12. Zachęta do czytania prasy katolickiej, Gościa Niedzielnego i Źródła, Niedzieli.