6 niedziela po wielkanocy 2019

1. Niedziela – szósta niedziela wielkanocna, Niedziela Synodalna, Dzień Matki.
  2. W tym tygodniu przypadają kwartalne dni modlitw o urodzaje (dawne dni krzyżowe) przed uroczystością Wniebowstąpienia Pańskiego. Tradycyjne procesje błagalne będą w następującym porządku:

poniedziałek o godzinie 16.30 zgromadzimy się przy krzyżu na ulicy Granicznej na posesji rodziny Bernady i pójdziemy w procesji ulicą Graniczną, Skalną i Świętego Bartłomieja do kościoła,

wtorek o godzinie 17.00 zgromadzimy się przy krzyżu na ulicy Jodłowej, i pójdziemy w procesji ulicą Tęczową i Kasztelana Spytka  w kierunku kościoła,

środa zgromadzimy się przy krzyżu na pograniczu Poręby i Brzeźnicy (Wilcze Gardło) i pójdziemy w procesji ulicą Bocheńską o Osiedlem Uroczym w kierunku remizy i do kościoła. W te dni majówka będzie w czasie procesji. Bezpośrednio po procesji będzie msza św. Za udział w tych dniach w procesji modlitewnej o urodzaje możemy zyskać odpust zupełny.

1. Poniedziałek –
  3. Środa – św. Urszuli Ledóchowskiej,
  4. Czwartek –
  5. Piątek – liturgiczne święto Nawiedzenia NMP, ostatnie nabożeństwo majowe, rozpoczęcie Nowenny do Ducha Św. W piątek 31 maja będzie spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego i Parafialnej Rady Duszpasterskiej.
  6. Sobota – św. Justyna, pierwsza sobota miesiąca, Dzień Dziecka. Nabożeństwa czerwcowe w te dni, kiedy jest nabożeństwo wieczorne.
  7. Niedziela – pierwsza niedziela czerwca, Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, Dzień Dziękczynienia, składka na cele diecezjalne.
  8. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp: + Heleny Sumara od uczestników pogrzebu będzie 10 mszy św.