4 Niedziela Wielkiego Postu 2020

1. Korzystajmy z dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św.. Na mszy św. nie może nas być więcej niż 50 osób.
  2. Niedziela – dzisiaj niedziela zwana Laetare – Raduj się Jerozolimo.
  3. Poniedziałek –
  4. Wtorek – Dzień Misjonarzy Męczenników – nasza diecezja ma czworo męczenników: bł. Zbigniew Strzałkowski, ks. Jan Czuba, kl. Robert Gucwa i s. Czesława Lorek.
  5. Środa – w liturgii Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, Dzień Świętości Życia, o 17.00 Msza św.,
  6. Czwartek – Dzień modlitw za więźniów.
  7. Piątek – o 17.00 Msza św.
  8. Sobota –
  9. Niedziela – to 5 niedziela Wielkiego Postu.
  10. W środę, piątek i sobotę od 16.00 będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i tak będzie już do świąt. Nie będzie rekolekcji w żadnej parafii, nie będzie też spowiedzi organizowanej w parafiach, tak więc nie liczmy, że się wyspowiadamy w Brzesku przed świętami. Przychodźmy do spowiedzi w swojej parafii.
  11. Są baranki wielkanocne i paschaliki. Ofiary jak zwykle na cele Caritasu.
  12. W minionym tygodniu był pogrzeb śp. + Andrzeja Gicali, od uczestników pogrzebu będzie 4 msze św.
  13. Zachęcamy do czytelnictwa, mimo że gazet będzie coraz mniej. Gość Niedzielny jest dostępny w kioskach i w wersji internetowej www.gosc.pl. Niedziela jest jeszcze dostępna. Upadły wydawnictwa w Krakowie. Będzie ostatni numer: Źródło i Nasza Arka. Nie będzie: Cuda i Łaski i Droga.