4 Niedziela Wielkiego Postu 2019

1. Niedziela – czwarta niedziela Wielkiego Postu nazwana niedzielą Laetare – Raduj się, Jerozolimo, będzie to ostatnia niedziela miesiąca a więc Niedziela Synodalna. Składka na cele diecezjalne. Gorzkie Żale o 15.00 i składka w przeznaczona na kwiaty i urządzenie Bożego Grobu. Od dziś do października nabożeństwa wieczorne w dni powszednie o 18.00.
  2. Poniedziałek –
  3. Wtorek – 14 rocznica śmierci św. Jana Pawła II, papieża (1978-2005)
  4. Środa – Nowenna do MBNPomocy o 18.00, okazja do spowiedzi przed pierwszym piątkiem dla tych którzy chodzą na pierwsze piątki, od 17.30, po mszy wieczornej zebranie lektorów.
  5. Czwartek – pierwszy czwartek miesiąca okazja do spowiedzi przed pierwszym piątkiem od 17.30
  6. Piątek – pierwszy piątek miesiąca, wyjazd do chorych od 8.00, Droga Krzyżowa dla dzieci o 17.00, dla starszych o 18.00 i dla młodzieży o 20.00. Okazja do spowiedzi od 17.30.
  7. Sobota – pierwsza sobota miesiąca.
  8. Niedziela – pierwsza niedziela kwietnia a piąta Wielkiego Postu zwana też „niedzielą czarną” bo wtedy zasłaniamy krzyże. W niedzielę rozpoczęcie Rekolekcji Wielkopostnych – porządek osobna kartka. Składka w najbliższą niedzielę w całości na cele rekolekcyjne dla rekolekcjonisty.
  9. Komunikat – zaproszenie na niedzielę Palmową.
  10. W piątek odbyło się zebranie Parafialnej Rady Duszpasterskiej i Parafialnego Zespołu Synodalnego Zespół synodalny zajął się tematyką, jak też była treścią dzisiejszego kazania.
  11. Wspólnie z Radnymi pragnę gorąco podziękować Wam Drodzy Parafianie za składane pieniądze na remont i malowanie naszego kościoła.  Złożona kwota to 53 780,00 zł. Dzięki tej kwocie, będziemy mogli spłacić 2/3 kwoty należnej za malowanie i materiały malarskie. Nie jest jeszcze postawiona kropka, oznaczająca zakończenie malowania ścian. Zakończeniem będzie odbiór przez komisję konserwatorską, który będzie 29 kwietnia br. i po tym odbiorze, gdzieś w maju lub początkiem czerwca winniśmy spłacić resztę, a więc ok. 25 tyś. zł. Osobnym programem oraz oczywiście osobnymi kosztami zostaną objęte dalsze prace, a więc jak kiedyś wspominałem: krzyż, obraz św. Bartłomieja, obrazy Trójcy Św. i Ostatniej Wieczerzy i  medaliony – te 4 obrazy owalne. Chcę nadmienić, że w ostatnim czasie został uruchomiony dzwon na cmentarzu i będzie a nawet już jest dzwonione nim w czasie pogrzebu. Jest tam zamontowany mechanizm poruszający dzwon i sterowanie radiowe. Koszt tego wyniósł 3350 zł. Po części pokryły to pieniądze za opłatę cmentarną, składaną za budowę nagrobków, a reszta z kasy parafialnej. Bardzo dziękuję w tym miejscu za wykonane prace przy montażu mechanizmu panom: Janowi Zgraja, Włodzimierzowi Bagińskiemu i Grzegorzowi Gnyli. Bóg zapłać! Także panom J. Zgraji i W. Bagińskiemu dziękuję za naprawienie dachu na stodole po wichurze. Bóg zapłać! Jak z pewnością zauważyliście, jest nowe oświetlenie ołtarza głównego i całego prezbiterium. Również i pieniądze na to się znalazły. Nie jest to aż taka duża kwota. Na razie zapłaciłem za wykonaną pracę a trzeba jeszcze zapłacić za materiały. (zademonstrować możliwości oświetlenia).
  12. W przedsionku kościoła są baranki wielkanocne i paschaliki. Możemy nabyć albo paschalik albo baranka składając ofiarę w wysokości 5 zł na cele Caritasu. Mamy 100 baranków i 50 paschalików.
  13. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp: + Władysława Kubiesa – od uczestników pogrzebu będzie 13 mszy św.
  14. Zachęta do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli.