32 NIEDZIELA ZWYKŁA, ROK B, 2018

1. Niedziela – Narodowe Święto Niepodległości – setna rocznica odzyskania niepodległości, Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, druga niedziela miesiąca, zmiany tajemnic różańcowych, o 11.00 Msza z kazaniem dla dzieci, po południu o 15.30 różaniec w intencji poległych za Ojczyznę. Odpust w Gnojniku ku czci św. Marcina, bpa.
  2. Poniedziałek – św. Jozafata, bpa i męcz.
  3. Wtorek – św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, męcz.
  4. Środa – o 16.30 wypominki listopadowe i różaniec
  5. Czwartek –
  6. Piątek – o 16.30 wypominki listopadowe i różaniec. Na ten różaniec z wypominkami oraz na mszę św. zapraszamy klasy przygotowujące się do bierzmowania a więc klasę 3 gimnazjalną i 8 ze szkoły podstawowej.
  7. Sobota – św. Elżbiety Węgierskiej, zak., o 16.30 wypominki listopadowe i różaniec
  8. Niedziela – Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych, Światowy Dzień Ubogich, Święto Patronalne Ruchu Czystych Serc. W związku ze Światowym Dniem Ubogiego Caritas organizuje akcję TYTKA (TORBA) CHARYTATYWNA. W zakrystii mamy kilka toreb papierowych, a na nich jest napisane co należy kupić i do nich włożyć. Napełnioną torbę przynosimy do kościoła w najbliższy piątek. Torby z zawartością doręczone będą osobom ubogim w parafii.
  9. Zachęta do czytania prasy katolickiej, Gościa Niedzielnego i Niedzieli.