31 niedziela zwykła 2019

1. Niedziela – pierwsza niedziela miesiąca, składka na cele diecezjalne. Trwa Tydzień modlitw za zmarłych, różaniec z wypominkami listopadowymi w tym tygodniu codziennie o 16.30.
  2. Poniedziałek – Św. Karola Boromeusza, bpa
  4. Środa –
  5. Czwartek – pierwszy czwartek miesiąca, około 16.30 przybędą do nas relikwie i obraz św. Jana Pawła II i będą do soboty. Zapraszamy na liczniejsze przybycie na Różaniec i mszę wieczorną. W czasie obecności relikwii u nas, będzie możliwość ich adoracji – ucałowania po każdej mszy św. tak w czwartek jak i w piątek i w sobotę rano. Peregrynacja relikwii w naszej diecezji obejmuje parafie w których działa Akcja Katolicka. U nas nie ma oddziału Akcji Katolickiej, ale po cichu liczę, że powstanie. Rozmawialiśmy o tym na zebraniu Parafialnego Zespołu Synodalnego, kiedy była mowa o pracy grup zaangażowanych w parafii. Myśl o peregrynacji relikwii zrodziła się podczas pielgrzymki Akcji Katolickiej do Ołtarza Papieskiego w Starym Sączu, w 99 rocznice urodzin papieża Polaka, gdzie 20 lat temu, Jan Paweł II kanonizował św. Kingę. Pielgrzyma relikwii zakończy się dnia 18 maja 2020r. a więc w 100 rocznicę urodzin Jana Pawła II. Zachęcam do liczniejszej obecności na nabożeństwach w czwartek piątek i sobotę rano.
  6. Piątek – w tym dniu przypada dzień adoracji Najświętszego Sakramentu w naszej parafii. Adoracja będzie od mszy porannej do wieczornych nieszporów. Adorując Jezusa będziemy też mieli okazję duchowo łączyć się ze św. Janem Pawłem II obecnym w relikwiach krwi, polecając mu też swoje sprawy, problemy … .
  7. Sobota – rocznica poświęcenia Bazyliki Laterańskiej.
  8. Niedziela – Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, zbiórka do puszek na „Kościół w potrzebie”.
  9. Dziękuję Druhom OSP za czuwanie przy plebanii w dzień Wszystkich Świętych. Czuliśmy się bezpieczni i spokojni, jeśli chodzi o budynek plebanii, kościoła i o samochody na parkingu. Bóg zapłać.