30 niedziela zwykła 2019

1. Niedziela – Niedziela Synodalna, rocznica poświęcenia kościoła własnego,
  2. Poniedziałek – Świętych Szymona i Judy Tadeusza, Apostołów.
  4. Środa – od 16.00 okazja do spowiedzi z racji wszystkich świętych i pierwszego piątku
  5. Czwartek – od 16.00 okazja do spowiedzi z racji wszystkich świętych i pierwszego piątku; korzystajmy ze spowiedzi podczas różańca także w poniedziałek i wtorek.
  6. Piątek – Uroczystość Wszystkich Świętych, która rozpoczyna Tydzień Modlitw za Zmarłych, jest to zarazem pierwszy piątek miesiąca, msze w kościele 7.00; 9.00 i 11.00 oraz o 14.00 w kaplicy cmentarnej. Po tej mszy św. procesja z pięcioma stacjami i różaniec za zmarłych.
  7. Sobota – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień zaduszny, pierwsza sobota miesiąca, msze w kościele o 6.30, 9.00 oraz po procesji z cmentarza, to jest około 17.00. Procesję na cmentarzu formujemy o 15.00. Tam właśnie o tej godzinie zgromadzimy się przy grobach naszych bliskich i po tych modlitwach, w procesji pójdziemy do kościoła odmawiając różaniec. Od 8.00 rano udamy się do chorych, aby chorzy mogli zyskać odpust zupełny, przyjmując komunię św. pierwszopiątkową. W uroczystość Wszystkich Świętych przy bramie cmentarnej, będzie prowadzona kwesta na Seminarium Duchowne w Tarnowie – fragment komunikatu księdza Rektora Seminarium.
  8. Niedziela – pierwsza niedziela miesiąca, składka na cele diecezjalne.
  9. Ogłoszenie z zakładu kominiarskiego.
  10. W zakrystii możemy nabyć Kalendarze Rolników wersja książkowa w cenie 22.00 zł oraz wersja ścienna w cenie 5.00 zł.