29 Niedziela Zwykła Rok B 2018

1. Niedziela – trzecia niedziela miesiąca, Światowy Dzień Misyjny rozpoczynający Tydzień Misyjny (informacja o dniu misyjnym w diecezji – patrz punkt 11), składka na misje, odpust w Gosprzydowej.
  2. Poniedziałek – Św. Jana Pawła II, pap.
  4. Środa –
  5. Czwartek –
  6. Piątek – po różańcu i mszy św. to jest o godz. 18.15 na plebanii Spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego. Tematem spotkania Dziedzictwo rodziny diecezjalnej.
  7. Sobota –
  8. Niedziela – ostatnia niedziela miesiąca, Rocznica poświęcenia kościoła własnego, Niedziela Synodalna.
  9. W minionym tygodniu był pogrzeb śp. + Antoniny Gabryś z ul. Granicznej, od uczestników pogrzebu będzie 5 mszy św.
  10. Zachęta do czytania prasy katolickiej, Gościa Niedzielnego i Niedzieli.
  11. Wszyscy jesteśmy misjonarzami!Niedziela Misyjna już za tydzień -21 października!
        W tym dniu zachęcamy wszystkich do podjęcia misyjnej animacji przed południem we własnej parafii.Natomiast po południu w Tarnowie wszystkie środowiska misyjne diecezji, (a więc Papieskie Dzieło św. Piotra Apostoła, Róże Różańcowe (PDRW), Dzieci należące do Kolędników Misyjnych oraz Ogniska Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci, Kleryckie Ognisko Misyjne, Stowarzyszenie Młodzi Misjom, Legion Misyjny, we współpracy z Diecezjalnym Dziełem Misyjnym) pragną pamiętać w tym dniu i w całym Tygodniu Misyjnym o modlitwie za misje i za misjonarzy,  za prześladowanych chrześcijan, a także za wszystkich cierpiących z powodu wojen.

W ramach  tej wspólnej modlitwy przeprowadzimy misyjną animacją, która obejmie:

– Misyjny MARSZ w intencji PRZEŚLADOWANYCH CHRZEŚCIJAN I O POKÓJ w krajach misyjnych  – 14.oo

– MSZA ŚWIĘTA w intencji misji i misjonarzy, która odbędzie się w katedrze tarnowskiej – godz. 15.oo

Serdecznie zapraszamy do włączenia się w  naszą wspólną animację w ramach Niedzieli Misyjnej.

Z misyjnym pozdrowieniem – Ks. Stanisław Wojdak