28 Niedziela Zwykła 2020

Drodzy Parafianie,

1. Z uwagi, że nadal jestem objęty kwarantanną do poniedziałku włącznie (12.10.2020), nie mogę celebrować mszy św. z udziałem wiernych. W związku z tym dziś w kościele będzie celebrowana tylko jedna msza o godz. 11.00 i będzie ją sprawował ksiądz z Brzeska. (Intencja jak było ogłaszane – rocznice ślubu.) Na tę mszę św. zapraszam parafian do kościoła i na dziedziniec kościelny. Kościół jest zdezynfekowany. Pamiętać należy o zakrywaniu ust, odpowiednim dystansie i dezynfekcji.
  2. Wszystkie msze dzisiaj (7.00; 9.00; 16.00 – bez udziału wiernych oraz o 11.00 z wiernymi) będą transmitowane przez kanał You Tube.
  3. W związku z zaistniałą sytuacją, aktualnym jest komunikat Kurii Diecezjalnej w Tarnowie z dnia 4.06 2020r.

Komunikat kanclerza kurii diecezjalnej w Tarnowie

W związku z tym, iż niektóre kościoły w diecezji tarnowskiej będą zamknięte z powodu decyzji sanepidu oraz kwarantanny duszpasterzy, Biskup Tarnowski udziela dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej w niedziele i święta nakazane (na czas zamknięcia świątyń) dla tych wiernych, którzy nie będą mogli uczestniczyć w Eucharystii w swojej parafii i dla których udanie się do innego kościoła będzie wiązało się z poważnymi utrudnieniami.

Ks. dr hab. Robert Kantor

Kanclerz kurii

Zaistniałą sytuację, jak też i chorego ks. Tomasza, polecam waszym modlitwom.

Ks. Stanisław Boryczka – proboszcz

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 11 X 2020

1. W związku ze wzrastającym stanem zakażeń, przypominamy o obowiązku zakrywania ust w kościele i zachowanie odpowiedniego dystansu na placu kościelnym oraz o dezynfekcji.
  2. Transmisja za pośrednictwem You Tube z naszego kościoła jest:
    1. w niedziele o 11.00 Msza św.
    2. w dni powszednie o 17.00 Różaniec i po nim Msza św.
  3. Niedziela – druga niedziela miesiąca, Dzień Papieski, zmiany tajemnic różańcowych, składka na cele parafialne, natomiast do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. Dzień skupienia i refleksji przed Wizytacją Kanoniczną w naszej parafii został odwołany. Wizytacja ks. Biskupa jest przeniesiona. Prawdopodobny termin to czwarta niedziela adwentu. Podobnie i bierzmowanie jest przesunięte.
  4. Poniedziałek –
  5. Wtorek – błog. Honorata Koźmińskiego, prezb.
  6. Środa – Dzień Edukacji Narodowej i Dzień Nauczyciela.
  7. Czwartek – Św. Teresy od Jezusa, dziew. i dok. Kośc.
  8. Piątek – Św. Jadwigi Śląskiej.
  9. Sobota – Św. Ignacego Antiocheńskiego. Bpa i męcz.
  10. Niedziela – trzecia niedziela miesiąca, Światowy Dzień Misyjny jako patronalny dzień Papieskiego Dzieła Rozkrzewienia Wiary i rozpoczęcie tygodnia misyjnego. Składka na misje z przeznaczeniem na fundusz papieski. Także patronalny dzień Służby Zdrowia z okazji wspomnienia w tym dniu Św. Łukasz Ewangelisty.
  11. Zachęcamy do czytelnictwa Gościa Niedzielnego.