26 Niedziela zwykła Rok B 2018

1. Niedziela – piąta i ostatnia niedziela miesiąca, a więc Niedziela Synodalna, Dzień modlitw o Trzeźwość oraz Diecezjalna Pielgrzymka do Szczepanowa o charakterze przebłagalnym i wynagradzającym za grzechy przeciw trzeźwości.
  2. Poniedziałek – św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziew. i dok. Kośc.. W poniedziałek też początek nabożeństw różańcowych. Różaniec w tym tygodniu o 18.00 i po nim Msza św.. Zachęcamy do modlitwy różańcowej w kościele, ale też i w rodzinach, zwłaszcza wtedy, gdy z różnych powodów nie będziemy mogli być na różańcu w kościele, a także gdy w domach są chorzy i nie mogący przyjść do kościoła.
  3. W poniedziałek o godz. 16.00 pogrzeb śp. + Marii Węglarz, o 15.30 wprowadzenie i różaniec. Różaniec w int. zmarłej + Marii dziś w kościele o 17.15.
  4. Wtorek – św. Aniołów Stróżów
  5. Środa – okazja do spowiedzi dla dzieci od 17.00.
  6. Czwartek – św. Franciszka z Asyżu, pierwszy czwartek miesiąca zachęcający nas do modlitwy o powołania, okazja do spowiedzi dla młodzieży od 17.00.
  7. Piątek – św. Faustyny Kowalskiej, pierwszy piątek miesiąca, wyjazd do chorych o 8.00, okazja do spowiedzi dla starszych od 17.00. Do spowiedzi, na mszę św. oraz na katechezę przygotowującą do bierzmowania zapraszamy klasy: 3 gimnazjum oraz 8 szkoły podstawowej.
  8. Sobota – pierwsza sobota miesiąca. Doroczna pielgrzymka do Sanktuarium MB Różańcowej w Bochni wyruszy w sobotę z kościoła parafialnego o godz. 7.30. Tu, w kościele otrzymamy śpiewniki pielgrzymkowe i z błogosławieństwem wyruszymy w drogę.
  9. Również w sobotę 6 października w Brzesku niecodzienna uroczystość, na którą zaprasza ks. Dziekan i Bractwo Jakubowe. W parafii NMP Matki Kościoła i św. Jakuba Ap. nastąpi uroczyste podniesienie Kościoła Św. Jakuba Starszego Apostoła do godności Sanktuarium Świętego Jakuba przy Drodze „Via Regia” w Brzesku. Uroczystą Mszę św. inauguracyjną o godz. 11.00 będzie celebrował Biskup Tarnowski Andrzej Jeż. O szczegółach i przygotowaniu do tej podniosłej chwili informują afisze.
  10. Niedziela – pierwsza niedziela października, składka na potrzeby diecezjalne.
  11. Przypominamy że Grupa Apostolska w Porębie Spytkowskiej ogłasza i organizuje konkurs pieśni Maryjnej pod hasłem: „Napełnieni Duchem Świętym chwalmy Maryję”. Odbędzie się on w najbliższą niedzielę, 7 października o godzinie 14.30 w Świetlicy Wiejskiej. Uczestnicy będą oceniani w trzech kategoriach wiekowych: dzieci, młodzież i dorośli. Regulamin dostępny jest na stronach internetowych przedszkola, szkoły i w Bibliotece Publicznej. Zgłoszenia należy składać w tych samych miejscach do 1 października.
  12. Dziękuję druhom OSP za wyczyszczenie rynien na kościele. Bóg zapłać!
  13. Sołtys wsi informuje, że w dniu 4 października (środa) o godz. 18.30 w Domu Ludowym odbędzie się kolejne i ostatnie już spotkanie z projektantem dotyczące przyłączy z sieci wodociągowej.
  14. Zachęta do czytania prasy katolickiej, Gościa Niedzielnego i Niedzieli.