26 Niedziela Zwykła 2020

1. W związku z utrzymującym się stanem zakażeń, przypominamy o obowiązku zakrywania ust w kościele i zachowanie odpowiedniej odległości na placu kościelnym. Transmisja mszy św. z naszego kościoła w niedziele o 11.00 odbywa się teraz przez You Tube. Wystarczy wpisać w wyszukiwarce na You Tube – Parafia Poręba Spytkowska i po otwarciu kliknąć P w brązowej otoczce i już mamy łączność. Będziemy też transmitować różaniec i ważniejsze nabożeństwa o czym będą informacje.
  2. Niedziela – dziś czwarta niedziela, a więc Niedziela Synodalna, także Dzień Modlitw o Trzeźwość, Dzień Modlitw za Osoby Niesłyszące i Słabosłyszące, oraz Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy.
  3. Poniedziałek – św. Wacława, męcz.
  4. Wtorek – św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała
  5. Środa – św. Hieronima, prezb. i dok. Kośc. Od środy aż do wiosny msze św. wieczorne w dni powszednie będą o godzinie 17.00. W środę od 16.00 okazja do spowiedzi dla dzieci przed pierwszym piątkiem, o 17.00 Nowenna do MBN Pomocy i msza św.
  6. Czwartek – św. Teresy do Dzieciątka Jezus, pierwszy czwartek miesiąca – Różaniec w intencji powołań i za powołanych, od 16.00 okazja do spowiedzi dla młodzieży przed pierwszym piątkiem, o 17.00 rozpoczęcie nabożeństw różańcowych. Zachęcamy do wspólnego odmawiania modlitwy różańcowej tak w kościele jak i w domach a w miarę dobrej pogody także i przy kapliczkach czy krzyżach.
  7. Piątek – św. Aniołów Stróżów, pierwszy piątek miesiąca, wyjazd do chorych od 8.00, od 16.00 okazja do spowiedzi dla starszych z racji pierwszego piątku, o 17.00 różaniec i msza św.
  8. Sobota – pierwsza sobota miesiąca
  9. Niedziela – pierwsza niedziela października, składka na cele diecezjalne.
  10. Informacja o warsztatach dla małżeństw przesłana z parafii Św. Jana Nepomucena z Bochni – osobna strona
  11. Zachęcamy do czytelnictwa Gościa Niedzielnego i Małego Gościa Niedzielnego.
  12. Są też kalendarze rolników książkowe po 23 zł, planszowe z papieżem po 6 zł.