26 Niedziela zwykła 2019

1. Niedziela – ostatnia niedziela miesiąca, a więc niedziela synodalna, Dzień modlitw o Trzeźwość oraz Dzień modlitw za osoby Niesłyszące i Słabosłyszące.
  2. Poniedziałek – św. Hieronima, prezb. i dok. Kośc.
  3. Wtorek – św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziew. i dok. Kośc. Początek nabożeństw różańcowych, początek Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego. Nabożeństwa różańcowe w październiku w dni powszednie będą o godz. 17.oo i po nich msza św. w niedzielę o 16.00 i po różańcu Msza św. Zachęcamy wiernych a zwłaszcza dzieci do udziału w tym nabożeństwie w kościele lub do odmawiania różańca przy kapliczkach albo w rodzinach.
  4. Codziennie za pobożne odmówienie Różańca w kościele, w kaplicy, w rodzinie, we wspólnocie zakonnej, w pobożnym stowarzyszeniu i zawsze wtedy, gdy wiele osób gromadzi się w celu pobożnego odmówienia Różańca, można zyskać odpust zupełny. By jednak odpust został zyskany, oprócz dopełnienia zwyczajnych warunków, trzeba pamiętać, że:
    1. trzeba odmówić przynajmniej jedną część (5 tajemnic) w sposób ciągły;
    2. trzeba pobożnie rozważać tajemnice, nie wystarczy tylko odmówienie samych modlitw, stąd wskazane jest krótkie rozważanie biblijne tajemnicy;
    3. poszczególna tajemnice muszą być również zapowiadane przed każdym dziesiątkiem.
  5. Środa – św. Aniołów Stróżów, od 16.30 spowiedź dla dzieci przed pierwszym piątkiem i o 17.00 Różaniec z Nowenną.
  6. Czwartek – pierwszy czwartek miesiąca, od 16.30 spowiedź dla młodzieży przed pierwszym piątkiem i o 17.00 Różaniec.
  7. Piątek – św. Franciszka z Asyżu, pierwszy piątek miesiąca, od 8.00 odwiedziny chorych, od 16.30 spowiedź dla starszych z racji pierwszego piątku, o 17.00 Różaniec. W piątek na Różaniec i na mszę wieczorną zapraszamy klasę VIII, a więc kandydatów do bierzmowania na kolejne spotkanie formacyjne.
  8. Sobota – św. Faustyny kowalskiej, dziew., pierwsza sobota miesiąca
  9. Niedziela – pierwsza niedziela miesiąca, składka na cele diecezjalne, w Nowym Sączu marsz dla Życia i Rodziny – Komunikat biskupa.