25 Niedziela zwykła Rok B 2018

1. Niedziela – czwarta niedziela miesiąca.
  2. Poniedziałek –
  4. Środa – o 18.00 Nowenna i Msza św., po mszy zebranie wszystkich lektorów i starszych i młodszych. Coraz mniej lektorzy posługują u nas w kościele. A przecież otrzymali posługę lektora od biskupa, do której się przygotowywali przez pewien okres. Ktoś musiał się trudzić by ich zawieść na kurs. Nie wypominam im, ale prawdę trzeba powiedzieć, że przecież parafia musiała też wyłożyć pieniądze na koszty związane z kursem. Zapraszam wszystkich lektorów na spotkanie właśnie w środę. Drodzy młodzi przyjaciele obudźcie się. Nie służycie księdzu, ale posługujecie wiernym czytając Słowo Boże. Niech właśnie potrzeba służby, o której słyszeliście w kazaniu, skłoni was do przybliżenia się do ołtarza. Nie dajcie się uwieść propagandzie, że „z ukończeniem gimnazjum kończymy z kościołem, powrócimy dopiero na ślub”.
  5. Czwartek – św. Wincentego a’ Paulo, prezb.
  6. Piątek – św. Wacław, męcz.
  7. Sobota – Św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała
  8. Niedziela – piąta i ostatnia niedziela miesiąca, a więc Niedziela Synodalna, Dzień modlitw o Trzeźwość oraz Diecezjalna Pielgrzymka do Szczepanowa o charakterze przebłagalnym i wynagradzającym za grzechy przeciw trzeźwości.
  9. Przewodnik gr. nr 8 zaprasza na: Spotkanie popielgrzymkowe grupy nr 8 – św. Stanisława będzie miało miejsce w parafii Gnojnik dzisiaj o godz.16.00.
  10. Dziękuję Panu Nikodemowi Szmigiel za ułożenie cokołu przy posadzce na ścianach od strony południowej, w przejściu do nawy głównej i w pomieszczeniu pod chórem. Bóg zapłać.
  11. Ks. Kanonik na wyjeździe od poniedziałku 24 IX do soboty 6 X będzie odprawiał Msze św. od uczestników pogrzebu: za Mieczysława Puta – 2 msze, za Jadwigę Mastalerz – 7 mszy i za Jana Nabielca – 4 msze.
  12. Zachęta do czytania prasy katolickiej, Gościa Niedzielnego i Niedzieli.
  13. Sołtys wsi uprzejmie informuje, że zebranie wiejskie wsi Poręba Spytkowska, dotyczące podjęcia uchwał w ramach funduszu sołeckiego, zostało zwołane na 28 września (tj. piątek) na godzinę 16:45 w Domu Ludowym w Porębie Spytkowskiej.

Porządek obrad:

1. Otwarcie zebrania i stwierdzenie jego prawomocności
  2. Wybór przewodniczącego i protokolanta
  3. Przedstawienie i zatwierdzenie porządku zebrania
  4. Powołanie komisji uchwał i wniosków
  5. Sprawozdanie z działalności za okres pomiędzy zebraniami
  6. Przedstawienie projektów uchwał
  7. Wnioski i dyskusja
  8. Podjęcie uchwał w ramach funduszu sołeckiego
  9. Zakończenie zebrania

W przypadku, gdy w podanym terminie kworum nie zostanie osiągnięte, zebranie odbędzie się w drugim terminie, tego samego dnia o godzinie 17:00.Adrian Zaleśny.