20 Niedziela Zwykła 2020

1. W związku ze wzrostem zakażeń, przypominamy o obowiązku zakrywania ust w kościele i zachowanie odpowiedniej odległości na placu kościelnym. Dziś transmitowana będzie msza o godz. 11.30.
  2. Niedziela – trzecia niedziela miesiąca, ofiara do puszek na Bejrut.
  3. Poniedziałek – św. Jacka, prezb.
  5. Środa – o 18.oo Nowenna do MBNPomocy i msza św.
  6. Czwartek – św. Bernarda, opata i dok. Kośc.
  7. Piątek – św. Piusa X, pap., o 18.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i Msza św.
  8. Sobota – NMP Królowej. Od 16.00 Okazja do spowiedzi przed odpustem.
  9. Niedziela – Uroczystość odpustowa dla uczczenia św. Bartłomieja Apostoła. Celebrował ją będzie nasz rodak, ks. Antoni Wasil przeżywający w tym roku 25 rocznicę swoich Święceń Kapłańskich. Uroczysta suma będzie o 11.00.
  10. Do tej uroczystości, jak każdego roku, chciejmy się przygotować wewnętrznie, korzystając z sakramentu pokuty w sobotę od 16.00. Przygotujmy się też zewnętrznie, okazując zatroskanie o obejście naszej świątyni. Do skoszenia trawy wokół kościoła i na skarpie, koło stodoły i na parkingu od strony zachodniej, oraz uporządkowanie skarpy od strony wschodniej, proszę mieszkańców ulic: Kasztelana Spytka. Niech te prace będą wykonane do czwartku włącznie. Przyglądnijmy się też przy okazji odpustu krzyżom i figurom przydrożnym na terenie parafii. Proszę ministrantów i lektorów o liturgiczną oprawę uroczystości odpustowej. chętnych do niesienia feretronów i sztandarów, druhów OSP do baldachimu.
  11. W minionym tygodniu był pogrzeb śp. + Jana Biela, od uczestników pogrzebu będzie 4 msze św..