19 Niedziela Zwykła 2020

1. W związku ze wzrostem zakażeń, przypominamy o obowiązku zakrywania ust w kościele i zachowanie odpowiedniej odległości na placu kościelnym. Dziś transmitowana będzie msza o godz. 11.30.
  2. Niedziela – druga niedziela miesiąca, zmiany tajemnic różańcowych, składka na tacę na cele parafialne, zaś do puszek na Papieski Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
  3. Poniedziałek – św. Wawrzyńca, Diakona i Męcz..
  4. Wtorek – św. Klary, dziew.
  5. Środa – o 18.oo Nowenna do MBNPomocy i msza św.
  6. Czwartek –
  7. Piątek – św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezb. i męcz., o 18.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i Msza św.
  8. Sobota – Uroczystość Wniebowzięcia NMP, msze jak w niedzielę. Rocznica Cudu nad Wisłą (1920), po sumie błogosławieństwo ziół i kwiatów.
  9. Niedziela – trzecia niedziela miesiąca.
  10. Przygotowujemy się do uroczystości odpustowej która będzie 23 sierpnia, uroczysta suma będzie o 11.00. Trzeba będzie na tę uroczystość przygotować i uporządkować obejście wokół kościoła.
  11. W minionym tygodniu był pogrzeb śp. + Edwarda Puta, od uczestników pogrzebu będzie 10 mszy św..
  12. Spotkanie przed 38 PPT gr. 8 św. Stanisława odbędzie się 14.08 (piątek) o godz. 19:00 w kościele św. Jakuba Ap. w Brzesku. Prosimy o obecność osoby, które 19.08 wyruszają na pielgrzymi szlak. Jeżeli z domu idzie więcej osób to na spotkanie zapraszamy jedną osobę. Podczas spotkania będzie możliwość uregulowania wszelkich płatności i odbiór legitymacji, ankiet zdrowotnych oraz zostaną podane ważne informacje odnośnie pielgrzymowania. Serdecznie zaprasza – ks. Łukasz –przewodnik gr. 8.
  13. Mamy teraz gorąco. Przy kościele są dwie ławki, o które po pierwsze nie dbamy, bo już były dwukrotnie połamane. Przy okazji dziękuję panu Krzysztofowi Nowakowi za naprawę jednej z ławek. Po drugie zapominamy dla kogo one są w pierwszej kolejności. A są dla tych którzy zasłabną w kościele. Tymczasem, jak chociażby widziałem w ostatnią niedzielę, zajmują je dzieci wraz z rodzicami, a osoby, które w kościele źle się poczują, którym słabo w świątyni, wychodzą i nie mają gdzie spocząć. Może być tak, że zajmiemy wolą ławkę, ale gdy pojawi się osoba potrzebująca, to trzeba wtedy ławkę zwolnić, ustąpić miejsca. Bardzo proszę o tym pamiętać. Przypominam też, że w przedsionkach kościoła i w zakrystii jest woda mineralna w małych butelkach. I znowu, gdy ktoś potrzebuje to nie ma problemu, niech sobie weźmie, bo na to ona tam jest. Proszę nie zostawiać wody napoczętej, jak to się czasem zdarza.