17 NIEDZIELA ZWYKŁA ROK B 2018

1. Niedziela – dziś ostatnia niedziela lipca, Niedziela Synodalna.
2. Poniedziałek –
3. Wtorek – Św. Ignacego Loyoli
4. Środa – Św. Alfonsa Marii Liguoriego, o 18.00 Nowenna do MBNPomocy, od 17.30 okazja do spowiedzi przed pierwszym piątkiem. W tym dniu rozpoczyna się miesiąc sierpień, miesiąc dobrowolnej abstynencji.
5. Czwartek – od 17.30 okazja do spowiedzi przed pierwszym piątkiem i o 18.00 msza św. z racji pierwszego czwartku dzień modlitw o powołania.
6. Piątek – wyjazd do chorych od 8.00, od 17.30 spowiedź z racji pierwszego piątku i o 18.00 msza św..
7. Sobota – Św. Jana Marii Vianneya, pierwsza sobota miesiąca.
8. Niedziela – pierwsza niedziela sierpnia, składka na cele diecezjalne.
9. Wczoraj rozpoczęły się prace w kościele polegające na zdemontowaniu dużych grzejników aby przygotować pole działania dla tynkarzy i malarzy. Zostały też zamontowane tablice – epitafia. Już w tym tygodniu rozpoczną się prace tynkarskie najpierw w kruchtach pod chórem i od strony południowej następnie na chórze i pod chórem. Konieczne będzie usunięcie części, to jest dwóch ławek pod chórem na okres około miesiąca, gdyż tam będzie zgromadzony materiał tynkarski. Bardzo proszę w poniedziałek do ich kilka osób od 8.00 rano. Konieczne będzie też opróżnienie pomieszczenia pod chórem. Także w dni powszednie, ze względu na wykonywane prace, będą zamknięte albo drzwi wejściowe główne albo boczne od strony południowej. W tygodniu pracownicy mają po sobie sprzątać, natomiast na niedziele konieczne będzie trochę dokładniejsze posprzątanie.  Będą też do zapłaty sukcesywnie spływające rachunki za materiały, potem za prace i dlatego do naszych domów udadzą się członkowie Rady Duszpasterskiej aby umożliwić nam złożenie stosownych ofiar na cele tynkarskie i malarskie. Może to zabrzmi trochę dziwnie, ale Radni proszą by mieć na uwadze ich bezpieczeństwo o trzymać w zamknięciu psy.
10. Ogłoszenie od Sołtysa wsi.
11. Zachęta do czytania prasy katolickiej, Gościa Niedzielnego i Źródła, Niedzieli.